Доля гривні залежить від рішення МВФ?

23.02.2009, 12:21

Без хороших новин від Міжнародного валютного фонду (МВФ) Національний банк України (НБУ) не зможе стабілізувати гривню. Так вважають експерти компанії "Astrum Investment Management".

Як повідомили

Без хороших новин від Міжнародного валютного фонду (МВФ) Національний банк України (НБУ) не зможе стабілізувати гривню. Так вважають експерти компанії "Astrum Investment Management".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі компанії, зокрема, експерти зазначають, що істотний тиск на зростання гривневих ресурсів надає ситуація на валютному ринку, що стрімко виходить з-під контролю.

"Основними чинниками нестабільності залишаються дефіцит притоку іноземної валюти, непрозоре для більшості учасників рефінансування НБУ і невизначеність щод другого траншу кредиту МВФ, що істотно звужує можливості Нацбанку здійснювати інтервенцію", - відзначають в "Astrum Investment Management".

У результаті, за останній тиждень безготівковий курс гривні до долара США девальвував на 6% до 8,5, готівкова гривня впала до 8,75. Істотний тиск на гривню надають і психологічні моменти скандальної відставки міністра фінансів і приховання оперативної інформації про стан економіки. "Ми чекаємо подальшого ослаблення гривні аж до відновлення переговорів з МВФ, що буде сприйнято ринком як позитивний сигнал про можливість покриття дефіциту платіжного балансу", - вважають експерти.

Нагадаємо, раніше Голова Верховної Ради Володимир Литвин наголосив, що для відновлення діалогу з МВФ необхідно 20 млрд.грн., щоб зменшити дефіцит бюджету, який на сьогодні складає близько 50 млрд.грн.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляла, що розраховує отримати другий транш кредиту МВФ. Відповідаючи на питання журналістів, чи залишається надія на отримання другого траншу кредиту МВФ, Прем'єр сказала: "Безумовно, ми ведемо роботу, і я впевнена, що ця програма триватиме". У свою чергу, голова місії МВФ Джейла Пазарбазіола повідомив, що МВФ збирається в найближчі тижні повернутися до перегляду угоди "stand-by" між МВФ і Україною, а відповідно, до питання надання другого траншу кредиту (місія МВФ працювала в Україні з 21 січня по 6 лютого 2009 року).

Нагадаємо також, що раніше МВФ затвердив для України кредитну програму "stand by" у розмірі SDR11 млрд. ($16,5 млрд.), з якої НБУ вже отримав близько $4,5 млрд.

Ринок валюти, банківських металів: добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Популярне