RU

Доля гривні залежить від рішення МВФ?

23.02.2009, 12:21

Без хороших новин від Міжнародного валютного фонду (МВФ) Національний банк України (НБУ) не зможе стабілізувати гривню. Так вважають експерти компанії "Astrum Investment Management".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі компанії, зокрема, експерти зазначають, що істотний тиск на зростання гривневих ресурсів надає ситуація на валютному ринку, що стрімко виходить з-під контролю.

"Основними чинниками нестабільності залишаються дефіцит притоку іноземної валюти, непрозоре для більшості учасників рефінансування НБУ і невизначеність щод другого траншу кредиту МВФ, що істотно звужує можливості Нацбанку здійснювати інтервенцію", - відзначають в "Astrum Investment Management".

У результаті, за останній тиждень безготівковий курс гривні до долара США девальвував на 6% до 8,5, готівкова гривня впала до 8,75. Істотний тиск на гривню надають і психологічні моменти скандальної відставки міністра фінансів і приховання оперативної інформації про стан економіки. "Ми чекаємо подальшого ослаблення гривні аж до відновлення переговорів з МВФ, що буде сприйнято ринком як позитивний сигнал про можливість покриття дефіциту платіжного балансу", - вважають експерти.

Нагадаємо, раніше Голова Верховної Ради Володимир Литвин наголосив, що для відновлення діалогу з МВФ необхідно 20 млрд.грн., щоб зменшити дефіцит бюджету, який на сьогодні складає близько 50 млрд.грн.

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко заявляла, що розраховує отримати другий транш кредиту МВФ. Відповідаючи на питання журналістів, чи залишається надія на отримання другого траншу кредиту МВФ, Прем'єр сказала: "Безумовно, ми ведемо роботу, і я впевнена, що ця програма триватиме". У свою чергу, голова місії МВФ Джейла Пазарбазіола повідомив, що МВФ збирається в найближчі тижні повернутися до перегляду угоди "stand-by" між МВФ і Україною, а відповідно, до питання надання другого траншу кредиту (місія МВФ працювала в Україні з 21 січня по 6 лютого 2009 року).

Нагадаємо також, що раніше МВФ затвердив для України кредитну програму "stand by" у розмірі SDR11 млрд. ($16,5 млрд.), з якої НБУ вже отримав близько $4,5 млрд.

Ринок валюти, банківських металів: добірка новин>>>
Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини