RU

Долар до весни може коштувати 7,5 грн.

23.01.2009, 10:15

Якщо Національний банк України (НБУ) продовжить регулярно виходити з інтервенцією на міжбанк, валютна пара гривня-долар до весни може стабілізуватися у коридорі 7,5-8,5 грн./$. Таку думку ЛІГАБізнесІнформ озвучив генеральний директор КУА "Інеко-Інвест" Олег Морква.

"На валютному ринку вже другий тиждень поспіль гривня цілеспрямовано дорожчає, зміцнившись з початку року до американського долара і на міжбанку, і в роздробі більше ніж на 1 грн.", - відзначає експерт.

За словами О.Моркви, наскільки довгостроковим буде тренд на зміцнення гривні, покаже час, але якщо НБУ продовжить регулярно виходити з інтервенцією на міжбанк, як робив це з початку поточного року, валютна пара гривня-долар хоча б до весни може стабілізуватися на міжбанку і в роздробі в коридорі 7,5-8,5 грн./$.

"З 21 січня до 4 лютого в Україні будуть перебувати з плановою інспекцією представники МВФ, які й оцінять наскільки український уряд і Національний банк виконують взяті на себе зобов'язання, в рамках яких МВФ виділив Україні в 2008 році кредит в обсязі $16,5 млрд. з першим грудневим траншем у $4,5 млрд. Однією з умов надання кредиту МВФ у грудні 2008 року була досягнута угода, що ринковий курс гривня/долар не повинен відрізнятися від офіційного більше ніж на 2%", - констатує експерт.

О.Морква зазначає, що з 29 грудня офіційний курс гривні до долара не змінюється і становить 7,7 грн./$. Водночас на початку року різниця між офіційним і міжбанківським курсом складала більше 10%, а один американський долар продавався за ціною значно вищою, ніж 8,5 грн. Вже до 20 січня ситуація на міжбанку значно поліпшилася і за один долар банки пропонували менше ніж 8 грн.

"15 лютого має надійти черговий транш від МВФ, який багато в чому залежатиме від позитивності оцінок побаченого в Україні інспекторами МВФ, в тому числі й ситуації з валютно-курсовою політикою у нас в країні", - вважає експерт.

Нагадаємо, Національний банк встановив на 23 січня офіційний курс американської валюти на рівні 770,0000 гривень за $100. Долар в Україні стабільний з кінця минулого року: курс американської валюти на рівні 7,70 грн. було встановлено центробанком ще на 29 грудня 2008 року.

Ринок валюти, банківських металів: добірка новин>>>
Курси валют: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини