RU

Дефіцит продуктів знову повертається в Україну

19.02.2009, 16:15

В Україну повертається підзабуте поняття дефіциту продуктів. Під загрозою зникнення імпортні делікатеси і товари дрібних вітчизняних виробників.

Працівники торгівлі відкрито про проблеми віддають перевагу не говорити. Але на умовах анонімності у супермаркетах все ж визнають: асортимент на полицях бідніє з кожним днем. За словами працівника великої торгової мережі, головна проблема супермаркетів у тому, що тепер живі гроші за проданий товар торговці змушені спрямовувати на погашення валютних кредитів, замість того щоб розраховуватися з постачальниками продукції. За словами експертів, в деяких мережах обсяги неоплати за товар досягають 90% від продажу цього товару. Про це пише "Фокус".

Таким чином, нестабільна валютна ситуація і погіршення ситуації на митниці спричинили практично повне зникнення імпортних товарів з прилавків магазинів.

"Але зникнення загрожує не тільки заморським продуктам, але й самим супермаркетам", - відзначає видання. До кризи мережі стрімко зростали – відкривали нові торгові майданчики, розширювали асортимент і набирали персонал. Переважно гроші на розвиток бралися у борг. На думку аналітиків, якщо держава не надасть великим мережам допомогу, то протягом півроку вони можуть закрити близько 100 магазинів.

У відносно стійкішому становищі - торгові мережі, які розвивають формати дискаунтерів і гіпермаркетів, оскільки вони спроможні привернути клієнтів невисокими цінами. А найскладніше переживають кризу дрібні регіональні мережі.

Харчова промисловість: добірка новин>>>

Роздрібна торгівля, рітейл: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини