RU

Бойко: Україна більше не буде оскаржувати газові угоди з Росією

27.10.2011, 09:22

Міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що Україна більше не планує оскаржувати в міжнародних судах газові угоди з Росією, підписані в січні 2009 року. "Ми будемо міняти діючі договори виключно в ході переговорів", - пообіцяв він, пояснивши таке рішення "стратегічним характером відносин з Росією".

Як пише КоммерсантЪ-Украина в матеріалі "На газ и суда нет", зараз переговори між Україною і Росією ведуться в більш конструктивному руслі, і, зі слів прес-секретаря прем'єра Миколи Азарова Віталія Лук'яненка, сторони "дуже близькі до остаточного результату".

НАК Нафтогаз України і Газпром розробили декілька сценаріїв перегляду угод. "Росія стурбована технологічним станом нашої газотранспортної системи, і один з варіантів перегляду контрактів - створення на її базі консорціуму", - говорить високопоставлене джерело видання в Міненерго.

Ще один варіант - інтеграція України до Митного союзу. Від зниження цін на газ в обмін на здешевлення транзиту, а також від домовленостей по Чорноморському флоту сторони, зі слів співрозмовника видання, відмовилися. "Зараз мова йде про політичне рішення на вищому рівні. Воно з'явиться найближчим часом", - зазначив він.

Нагадаємо, Міністерство палива і енергетики України запропонувало внести зміни в основний енергетичний документ країни - стратегію розвитку галузі до 2030 року. Згідно з цими пропозиціями, імпорт газу з РФ повинен в найближчі роки скоротитися на дві третини.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини