RU

Аграрний експорт поставлять на суворий облік

19.01.2011, 12:10

Експортери аграрної продукції зобов'язані будуть реєструвати контракти на державній Аграрній біржі. Відповідна норма міститься у постанові Кабміну "Деякі питання укладення і реєстрації зовнішньоекономічних контрактів" N1254, які набувають чинності з 1 лютого. Ця норма чинить додатковий тиск на експортерів, оскільки вартість реєстрації контрактів на Аграрній біржі набагато вища, ніж на недержавних. Таку думку висловили аналітики інвестиційної групи "Сократ".

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в інвесткомпанії, експорт сільськогосподарської продукції з України з 1 лютого буде здійснюватися за умови реєстрації укладених контрактів на державній Аграрній біржі або уповноважених нею біржах, що є обов'язковою умовою митного оформлення.

"Митне оформлення продукції, яка експортується, здійснюється на основі зовнішньоекономічних контрактів, укладених і зареєстрованих на Аграрній біржі або інших товарних біржах, які сертифіковані у встановленому законодавством порядку щодо стандартів продажу або постачання біржового товару і яким Аграрна біржа надала право на участь у біржовій торгівлі", - йдеться у постанові.

Виняток зроблено лише для вивезення продукції гуманітарної, міжнародної і технічної допомоги.

"Ми вважаємо, що це чинить додатковий тиск на експортерів продукції у ситуації, що склалася, оскільки вартість реєстрації контрактів на Аграрній біржі набагато вища, ніж на недержавних біржах і сягає 0,5% від суми контракту", - зазначають аналітики.

Агропромисловий комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини