RU
Прес-реліз
23.04.2020, 15:20

Здобуваємо вищу онлайн-освіту в Україні

Здобуваємо вищу онлайн-освіту в Україні - Фото

Особливості, тенденції, список університетів

Дистанційне навчання – вже практично неодмінна складова сучасної системи освіти. Коронавірус і створена ним пандемія гарно показали, наскільки ті чи інші навчальні заклади пристосовані до онлайн-формату. А як щодо самих учнів та студентів, чи готові вони навчатися віддалено, робити це якісно і самоорганізовано? Якщо навіть і так, то де вчитися онлайн в Україні так, аби отримати диплом державного зразка? Все за порядком.

Що таке digital nomads?

З англійської це перекладається як «цифрові кочівники». Поняття охоплює ту категорію людей, які за допомогою сучасних технологій виконують свої професійні обов’язки, а також здобувають освіту. Зрозумілою мовою, це фрілансери, не прив’язані до офісів. Це і студенти, які подорожують, працюють, але не ходять на пари. Це дистанційне навчання у всій красі. Багато іноземних вишів давно впровадили цю систему освіти, облаштували процес так, що ця форма геть не уступає стаціонару.

Яка ситуація в Україні? Склалася традиція, що дистанційно навчаються ті, хто із певних причин не здатен відвідувати навчальний заклад. Це стосується людей з особливими потребами, насамперед. Друге – людей, які проживають на окупованій території або за кордоном. Однак останні події показали, що варто перейти на цей рівень не як запасний, а рівноцінний.

Формат навчання

Хай там як, Україна доволі-таки готова застосовувати сучасні технології у навчанні. Варто тільки глянути на рівень розвитку IT-індустрії і стане зрозуміло: інструменти ми завжди можемо створити. Питання до самих ВНЗ (акцентуємо на них): чи готові викладачі створити нову методологію викладання і популяризувати її? Однозначної відповіді немає, інакше більшість вишів України давно вже пропонували б дистанційну форму. Однак деякі таки пропонують, тому є з чого обирати.

Як відбувається навчання? Коли абітурієнт стає студентом (на загальних правилах вступу), він отримує всі матеріали онлайн. Лекції, аудіо та відеозаписи, конспекти та інше надходитимуть електронною поштою. Лишається самостійно це все опрацьовувати згідно із планом (теж видається) і підтверджувати свої знання. Звільнення від здачі письмових робіт не буде, і якщо на це немає часу, на допомогу прийде ресурс payforessay.net.

Дистанційне навчання охоплює участь в лекціях, семінарах і практичних. Дещо з цього буде проводитися в онлайн-форматі, через відеозв’язок, наприклад. Те саме стосується складання заліків та іспитів.

Популярні онлайн-університети України

Треба сказати, що університетів із виключно дистанційною освітою в нашій країні небагато. Якщо такі зустрічаються, то зазвичай це заклади для підвищення кваліфікації. Один з таких – КВНЗ «Харківська академія неперервної освіти», підходить для педагогів-організаторів, бібліотекарів, вихователів, музичних педагогів, логопедів. Окрім того можна просто зареєструватися і переглядати вебінари безкоштовно.

Чернівецький національний університет – наш український Хогвартс. Дистанційні програми дозволяють вивчати предмети з кафедри соціології, філософії, культурології, теології.

Хмельницький національний університет – ось тут вибір спеціальностей, які можна отримати онлайн, доволі значний. Можна легко обрати технологічний або філологічний напрям і витратити в рази дешевше, ніж якщо вчитися на платному стаціонарі.

Сумський державний університет – один із упровадників дистанційного навчання в країні. Найбільш популярні й престижні тут журналістика та юриспруденція.

Це лише частина ВНЗ України, в яких можна вчитися віддалено. Повний список можна знайти на сайті Міносвіти. Лишилося обрати спеціальність і незабаром насолоджуватися сучасним форматом отримання знань.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне