Прес-реліз
31.08.2020, 14:32

Як вибрати відповідну батарею опалення: основні нюанси

Як вибрати відповідну батарею опалення: основні нюанси - Фото

Обираючи батарею, важливо визначити систему опалення, тип тиску, діаметр труб, вид підводної схеми. Важливим є тип матеріалу пристрою

Перш ніж вибрати опалювальний радіатор, необхідно визначити систему опалення (централізована, автономна), тип тиску (обпресувальний, робоче), діаметр труб, з якими з'єднуються батареї, і вид підводного схеми (одно-, двухтрубная). Важливим є тип матеріалу пристрою.

Типи радіаторів

Залежно від матеріалу виготовлення батареї діляться на такі види:

  • Чавунні - тип, який почали використовувати більш ста років тому. Батарея невибаглива, тому якість теплоносія не є важливим фактором. Літра води достатньо, щоб заповнити всі секції. У процесі використання витрата може збільшитися і опинитися в підсумку досить великим. Якщо батарея прогрівається довго, витрата рідини починає посилюватися. Виріб має чималий вагою.
  • Сталеві. Вони, в свою чергу, діляться на панельні і конвекторні. Перші складаються з двох металевих листів з заглибленнями. Теплоносій циркулює воду між ними. Для центральних систем їх краще не застосовувати, оскільки вони дуже вразливі до гідроударів. Конвекторні володіють маленькою ціною і досить великий зносостійкість. До недоліків відноситься можливість появи корозії.
  • Алюмінієві - досить дешеві моделі з невеликою вагою. Нагрівання здійснюється протягом малого проміжку часу. Переважно виробляються секційні типи, що дозволяє додати елементи для збільшення площі опалювальності.
  • Біметалеві. Основною відмінністю від алюмінієвих є технічні параметри. Біметал не береться корозії. Пристрої циркулюють тепло по металевій трубі. Зіткнення з іншими типами металів сприяє газоутворення всередині приладу.

Умови експлуатації

Для старих багатоповерхових будинків підходять чавунні радіатори. У таких будівлях досить застарілі опалювальні системи. Пристрої з даного матеріалу є найбільш зносостійкими, оскільки виготовляються вони з високоякісного лиття і мають оптимальними технічними характеристиками.

Для новобудов найкраще купити батарею з алюмінію, біметалу. Такі моделі досить міцні, здатні вистояти перед гідроударів. Також вони не піддаються корозії і мають стильний зовнішній вигляд, що не менш важливо при облаштуванні квартири.

Для приватних будинків обмежень у виборі і установці немає. Оскільки власні системи опалення не мають сильно високого тиску, яке зазвичай псує стан радіаторів. Але перш за все варто визначити тип тиску і особливості використання обраного різновиду батареї (присутність газоутворення, теплова інерція).

Також важливо, щоб процес монтажу проводився професіоналами, щоб в подальшому не виникало підтікання.

 

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.