RU
Прес-реліз
27.01.2021, 10:50

Як реформувати податкову систему України. Представлено план дій

Як реформувати податкову систему України. Представлено план дій - Фото

Наріжним каменем дослідження з реформування податкової системи є зниження ставки ПДВ з 20% до 15%

Дослідження поточних проблем і нагальних завдань реформування податкової системи України "Пріоритети податкової політики держави у 2021 році" було представлено на онлайн майданчиках Liga.net і Growford Institute.

У документі містяться положення, що стосуються трансформації податкової політики держави, які вимагають обговорення в експертному середовищі з усіма зацікавленими сторонами, а в разі їх позитивної оцінки, розробки відповідного законопроекту щодо внесення змін до Податкового кодексу протягом першої половини 2021 року.

Автор дослідження, експерт Growford Institute, доктор економічних наук Костянтин Швабій детально розповів про його аспекти. Він зазначив, що актуальність презентації зараз надзвичайно важлива, оскільки, у відповідності до законодавства, всі зміни, що стосуються оподаткування, можна вносити до червня поточного року.

Експерт охарактеризував цілі і завдання податкової політики держави, акцентувавши увагу на необхідності скорочення нерівності. "Сьогодні це виклик часу, оскільки ми знаємо, що нерівність поглиблюється, в тому числі через пандемію. Вона росте у всіх країнах. А в Україні завжди була значною", – підкреслив Костянтин Швабій.

Крім цього, значну частину економіки України займає тіньовий сектор. "Тут є істотні резерви збільшення баз оподаткування, податкових надходжень до державного бюджету", – додав він.

Наріжним каменем дослідження стала пропозиція знизити ставку ПДВ з 20% до 15%. "В Україні потрібно зменшити ставку ПДВ з 20% до 15% відсотків. За нашими оцінками, обсяги податкового розриву з ПДВ становлять близько 30% потенційних податкових надходжень. Це приблизно 130 млрд грн в цінах 2019 року, які не надійшли до держбюджету. А незаконне бюджетне відшкодування з 2017 по 2019 роки в середньому склало 43 млрд грн", – пояснив Костянтин Швабій.

За його словами, зниження ставки цього податку – захід, спрямований не на боротьбу з наслідками, а на усунення причини проблем, з ним пов'язаних. "Це унеможливлює подальшу практику схем формування фіктивного податкового кредиту, дозволяє збільшити фіскальну ефективність податку, руйнує вагоме джерело корупції в країні, зменшує податкове навантаження на рядових платників податків і створює умови для відновлення економічного зростання", – підсумував автор дослідження.

Засновник Growford Institute, радник Міністра фінансів України, член Ради Національного банку України 2014 – 2015 років Віталій Ломакович додав, що дослідження дає можливість оцінити вплив зазначеного податку на економіку країни. "Вперше уряд, Верховна Рада і Президент мають унікальну можливість обгрунтовано, що підтверджується результатами дослідження зменшити ПДВ до 15%, що не суперечить міжнародним зобов'язанням України, а й пояснює, який вплив цей захід матиме", – сказав засновник Growford Institute.

Директор з наукової роботи Growford Institute, доктор економічних наук Тетяна Богдан, що брала участь у презентації, підкреслила, що сучасна податкова система України повинна відповідати відповідним критеріям, серед яких ефективність, справедливість, простота, прозорість, гнучкість, адекватність. "Важливим орієнтиром для України також є зменшення корупції в податкових і митних органах", – сказала вона, пославшись на дослідження МВФ.

Таким чином, підсумувала Тетяна Богдан, в дослідженні зібрані пропозиції щодо реформування податкової системи України, серед яких зниження нормативної ставки ПДВ, розширення бази оподаткування акцизним податком, зміна бази для податку на нерухомість, запровадження податку на споживання енергетичних ресурсів і т.ін.

У дискусії взяли участь народні депутати, експерти, підприємці.

Ознайомитися з презентацією економічного дослідження Growford Institute "Пріоритети податкової політики держави у 2021 році" можна за посиланням:

https://www.growford.org.ua/research/priorytety-podatkovoyi-polityky-derzhavy-u-2021-rotsi/

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне