На що звертати увагу і як вигідно здійснювати обмін валют — поділився Валютний аукціон — сервіс фінансового порталу Minfin.com.ua.
Валютний аукціон — це сервіс для оголошень з обміну валюти.
Тут можна знайти пункт обміну валют, банк або приватного продавця валюти з вигідним курсом і розташуванням онлайн.
Курс обміну валют в Україні не регулюється Нацбанком вручну з 2015 року. Це означає, що кожен банк і обмінник може вказувати свій курс, виходячи з ринкової ситуації.
Найчастіше в людних і наближених до центру міста місцях, а також у великих торгових центрах, аеропортах, вокзалах курс істотно нижче. Продавці валюти в таких місцях розраховують на те, що у вас просто не буде вибору окрім того, як обміняти валюту за менш вигідним курсом.
Ситуація аналогічна для всіх країн: в аеропортах і на вокзалах найбільша кількість туристів, тому там курс завжди найнижчий і невигідний.
Часто курс валют також залежить від того, як пройдуть торги на міжбанку (обмін валюти між банками). Міжбанківські торги проходять в робочі дні з ранку до вечора. Тому під час пауз — вночі, у вихідні та свята — банки і обмінники ставлять менш вигідний курс, щоб перестрахуватися від дефіциту тієї чи іншої валюти.
Також не варто купувати валюту в кінці або середині місяця, коли в країні відбуваються виплати бюджетникам. Якщо у вас є час почекати, краще відкладіть покупку валюти на початок місяця.
Це правило стосується обміну валюти за кордоном: банкомати в інших країнах завжди беруть чималеньку комісію за зняття готівки. Іноді це відсоток від суми, але частіше за все – фіксована сума. Тому незалежно від того, хочете ви зняти 10 доларів або 100 з вас можуть зняти однакову комісію. Буде прикро, якщо ви захочете зняти 10 доларів і ще 5 віддасте банку просто так.
Курси валют відрізняються в межах одного банку, в залежності від району або навіть вулиці, в якому він розташовується. Те ж стосується і обмінників. Щоб зробити вигідний обмін, рекомендуємо вивчити пропозиції щодо обміну валют заздалегідь онлайн. Зробити це можна на Валютному аукціоні.