RU
Прес-реліз
26.08.2020, 12:23

Як карантин змінив люксове споживання в Україні

Як карантин змінив люксове споживання в Україні - Фото

Аудиторія Rechi.ua - це топ-менеджери, підприємці, власники бізнесу

Про те, як вплинув карантин на споживчі настрої в преміальному і люксовому сегменті розповіли експерти маркетплейса преміальних і люксових брендів Rechi.ua, який сьогодні є торговим майданчиком для більш ніж 100 бутиків з різних регіонів України.

Покупки і споживчі настрої в цілому

Наша аудиторія дуже гостро відреагувала на початок карантину. У перший тиждень ми втратили 50%, а в другу 60% продажів. Однак уже в квітні ми повернулися до планових показників.

Аудиторія Rechi.ua - це топ-менеджери, підприємці, власники бізнесу. І навіть якщо карантин безпосередньо не зачепив їх добробут, то страх за майбутнє однозначно вплинув на купівельну активність.

Середній чек не змінився, а в деяких категоріях (наприклад, жіноче взуття) навіть дещо виріс. У нашому сегменті це логічно: коли ускладнюється економічна ситуація, покупець починає робити покупки більш свідомо і купує менше речей, але більш якісні і дорогі.

Брендове взуття

Ще в 2017 році в літньому сезоні взуття без підборів у нас вперше перевищило з продажів взуття на підборах. До речі, за інформацією від люксових брендів. представлених у нас, в сусідній Росії (центральний регіон) це сталося на 2 роки раніше.

У карантин частка взуття на підборах зменшилася до 18%, з яких тільки 4% - ті, що прийнято називати високим підбором (від 8 см).

 

Одяг

У перший місяць карантину продажі одягу становили 50% від показників минулого року. Покупці масово цікавилися тільки одним продуктом - спортивними костюмами.

Після закінчення карантину багато хто очікував, що покупці захочуть якнайшвидше повернутися до більш формального і елегантного одягу, проте цього не сталося. Шовкові блузи, чоловічі костюми та легкі сукні залишилися практично незатребуваними. У червні і липні в Rechi.ua активно замовляли футболки, шорти, шльопанці і сандалі. У цьому році продажі футболок та шортів сукупно вперше обійшли головний предмет жіночого гардеробу - сукні.

В цілому ключовими факторами для fashion-ринку в преміальному і люксовому сегменті стали:

  • Повна зупинка, а потім значне скорочення соціального життя. Не відбуваються події, які потребують оновлення гардероба.
  • Більш розслаблений стиль одягу, з яким українці не захотіли розлучитися і після ослаблення карантину.
  • Зміни в системі цінностей. Закриття кордонів держав, карантинні обмеження права пересування, страх за своє здоров'я і матеріальне благополуччя. Сукупність усіх цих неймовірно стресових подій вплинула на пріоритети, цілі і бажання наших покупців. Одяг та взуття дещо втратили позиції.
  • Економічна криза як наслідки карантинних заходів.

Важкий люкс: годинники і ювелірні прикраси

У нас немає об'єктивної статистики, але за оцінками наших фахівців до 85% покупок в цьому сегменті пов'язані зі святами / подіями та подарунками. Тому саме з відсутністю соціального життя, а не з економічними ефектами карантину, ми пов'язуємо падіння продажів у цьому сегменті.

Різні експерти прогнозують падіння світового ринку предметів розкоші на 20-45% за результатами 2020 року, з найбільшим падінням в категорії наручних годинників.

У нас навпаки, найістотніше падіння спостерігається в категоріях запонок і ручок, а продажі годинників у червні вже відновилися до рівня попереднього року, а в липні навіть перевищили на 20%. Але при цьому істотно змінилася структура продажів: відомі марки зросли, а молоді і маловідомі - дуже скоротилися в продажах.


У прикрасах також програли молоді або маловідомі марки, які раніше могли купити з думкою "ось цікаве, нехай ще таке буде". Після введення карантину зберігся і росте тільки попит на сильні бренди.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне