RU
Прес-реліз
26.03.2021, 12:10

УУБ: скільки коштуватиме гектар землі після відкриття ринку 1 липня

УУБ: скільки коштуватиме гектар землі після відкриття ринку 1 липня - Фото

Українська універсальна біржа запрошує уже зараз до прозорих аукціонів із продажу земельних ділянок

1 липня 2021 року в Україні стартує ринок землі. Скільки буде коштувати гектар українських чорноземів після запуску реформи, остаточно передбачити не можливо. Проте представники Держгеокадастру озвучили орієнтовну вартість. Вони запевняють, що залежно від регіону і від самого місця розташування ділянки, вартість змінюватиметься. Адже саме від цих даних буде залежати конкуренція на аукціонах із продажу землі, відповідно, і зростання ціни. Зрозуміло, що ділянки біля великих автошляхів, де є можливість змінити цільове призначення наділів і побудувати АЗС, готельний комплекс чи логістичний центр, будуть дорожчими.

Це підтверджують і земельні аукціони, які нині є у системі Прозорро.Продажі. Адже саме тут на майданчику Української універсальної біржі можна придбати ділянки. Їх продає як ФГВФО у межах розпродажу активів банків-банкрутів, так і арбітражні керуючі, які уже більше року виставляють тут майно у межах ліквідаційних процедур.

Що ж до прогнозованої вартості землі сільськогосподарського призначення після 1 липня, спеціалісти наводять такі цифри: найдорожчі ціни будуть у Черкаській, Чернівецькій, Харківській, Кіровоградській та Донецькій областях – від 1700-1800 американських доларів за один гектар; найдешевші  – у Житомирській, Львівській, Волинській, Рівненській та Чернігівській областях – від 1100-1300 американських доларів за один гектар.

"Ми запрошуємо уже зараз до прозорих аукціонів із продажу земельних ділянок агровиробників та інших зацікавлених учасників торгів. У нас ви не лише зможете уже сьогодні придбати необхідні для свого виробництва землі, а й заздалегідь опанувати процес участі в електронних торгах, промоніторити ціни на ділянки із різним цільовим призначенням у різних регіонах та багато іншого", – говорить директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.  

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне