RU
Прес-реліз
18.05.2021, 12:21

УУБ: Що потрібно знати про ринок землі після 1 липня

УУБ: Що потрібно знати про ринок землі після 1 липня - Фото

1 липня 2021 року в Україні стартує ринок землі і власники отримають право продавати свої паї

Адже мораторій на продаж землі був лише на розпайовані ділянки. Наділи для ведення особистого селянського господарства чи іншого цільового призначення завжди вільно продавалися. І якщо власники таких земель – фізособи – продають їх на зручних для них ринках, то ділянки, які були у власності банків-банкрутів, можна придбати тільки на чесних та відкритих аукціонах у системі Прозорро.Продажі.

Так, наприклад, у 2019 році на майданчику Української універсальної біржі придбали кілька присадибних ділянок у Макарівському районі на Київщині, які належали ПАТ "Дельта Банк", що ліквідовувався. Ще кілька наділів цього банку учасники придбали із цільовим призначенням "для ведення особистого селянського господарства" у Васильківському районі Київської області. На торги приходило по 2, 3, а то й 4 учасники, які в режимі онлайн на електронних аукціонах боролися за право придбати ділянки. Перемогу здобувала найвища цінова пропозиція. Відкритий доступ для усіх до інформації (як про оголошення аукціону, так і про хід торгів, який можна спостерігати онлайн) та доброчесна конкуренція на торгах унеможливили корупцію та шахрайські схеми, а організатору отримати додаткові кошти під час аукціонів.

Ось чому проект закону № 2195 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо продажу земельних ділянок державної та комунальної власності або прав на них (оренди, суперфіцію, емфітевзису) через електронні аукціони" зобов’язує продавати державні та комунальні землі винятково на таких торгах. Тільки прозорий електронний онлайн формат аукціонів може забезпечити не лише більшу кількість проданих чи орендованих земельних ділянок, а й зростання вартості об’єкта у ході торгів.

На відміну від чинного закону, законопроект № 2195 передбачає, що  земельні торги будуть проводитися відповідно до договору між організатором та оператором електронного майданчика. Наприклад, як це зараз відбувається на майданчику Української універсальної біржі під час продажу земельних ділянок банків-банкрутів. При цьому усі деталі організації  процедури торгів та оренди земель державної та комунальної власності будуть визначені у встановленому порядку Кабінетом Міністрів України. 

Також проектом передбачається,що розмір гарантійного внеску на таких торгах  не може становити менше 30% стартової ціни продажу землі або стартового розміру  річної плати за користування земельною ділянкою.  Такий крок дозволить обмежити можливий зрив електронних земельних аукціонів, адже у разі відмови від підписання угоди з вини покупця, гарантійний внесок йому не повернеться.

"Традиційно майданчик Української універсальної біржі завжди пильно стежить за відкриттям нових ринків на Прозорро.Продажі та активно включається у роботу із перших днів їх запуску. Тож запрошуємо уже зараз  на консультації фермерів, керівників особистих селянських господарств, приватних підприємств, агрофірм тощо. Адже після відкриття ринку землі орендувати ділянки сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності можна буде тільки після перемоги на електронному аукціоні. Телефон контакт-центру (044) 221-32-33", –  наголошує директор Української універсальної біржі Сергій Гладкий.  

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить: