RU
Прес-реліз
23.06.2021, 13:24

Український маркетинг-форум. Що допомогло управлінцям вижити у ковідному штормі

Український маркетинг-форум. Що допомогло управлінцям вижити у ковідному штормі - Фото

Головна тема цього року — "Marketing Survivors: як стати зіркою в нових умовах"

Головна маркетингова подія 2021 — 14 Український маркетинг-форум — зібрала 500 учасників у залі й понад 300 учасників в онлайн. Це був перший масовий захід за рік, на якому не потрібно було носити маски, оскільки організатори забезпечили тестування на Covid-19 в мережі лабораторій "Сінево" абсолютно всіх, хто знаходився на майданчику.

Головна тема цього року — "Marketing Survivors: як стати зіркою в нових умовах". Історії тих, що вижили, заряджали оптимізмом і драйвом подолання труднощів. Управлінці зі сцени випробували на міцність себе і свій бізнес у 2020 році, і тепер налаштовані на зростання й прийняття рішень в умовах навіть екстремальної невизначеності. Якими ж є головні інсайти після пройдених випробувань?

Що допомогло підприємцям пережити важкі часи?

У 2019, напередодні пандемії, на УМФ багато говорили про правдивість брендів, і в 2020 компанії змогли на практиці переконатися, наскільки така стратегія була правильною.

Для Дмитра Борисова, засновника Сім'ї ресторанів Дмитра Борисова, це була найсерйозніша криза і, в той же час, він пройшов її в спокійному стані. Дмитро поділився своїми власними мотиваторами, які допомогли не тільки вистояти, а й створити нові формати, залучити нову аудиторію завдяки доставці й колаборації. Ключовий з них — повне прийняття того, що як раніше вже не буде, і потрібно швидко адаптуватися. Крім того, криза змусила переосмислювати цінності і зміцнювати відносини з командою, партнерами, клієнтами та сім'єю.

Важливість цінностей підтвердив Андрій Буренок, засновник тревел сервісу TripMyDream. В інтерв'ю Олені Тараненко, партнеру брендингового агентства "Тінь" він розповів, що минулий рік дав йому можливість повернутися до себе справжнього і перевірити свої цінності. Орієнтація на збереження команди та своєї власної аудиторії дозволили TripMyDream пережити кризу.

Про чесні комунікації як заставу виживання говорив СЕО авіакомпанії МАУ Євген Дихне.

Микола Скавронський, комерційний директор мережі лабораторій "Сінево", заявив, що головне завдання топ-менеджера під час кризи — передбачити майбутнє. Наголошуючи на важливості цінностей, Микола сказав, що компанія не змінила їм у важкі часи, коли конкуренти вже активно заробляли на коронавірусному тестуванні, а "Сінево" продовжувала шукати реагенти, що відповідатимуть їхнім стандартам якості.

Нові ритуали в управлінні маркетингом на відстані

Один із ключових викликів 2021 року — управління маркетинговими командами на відстані — обговорювався під час панелі Романа Бондара, першого заступника генерального директора держконцерну "Укроборонпром" з питань трансформації.

У кожного лідера свій спосіб діджитал-трансформації — від створення цифрових ритуалів і способів зворотного зв'язку до передачі кращих практик. У той же час, абсолютно все панелісти погодилися, що найбільша проблема — збереження залученості й командного духу. Віктор Ішков, генеральний директор BBDO Ukraine&Central Asia, охарактеризував ситуацію з віддаленою роботою так: перші кілька місяців здавалося, що все добре, а деякі юніти навіть почали працювати ефективніше, але потім з'явилося відчуття, що в команді пропала хімія. Культуру виявилося неможливо підтримувати на відстані.

Як зазначила Ірина Качура, віце-президент з маркетингу "Carlsberg Україна", виявилося, що прийняття нового формату роботи — це тривалий процес, який співробітники проходили з різною швидкістю. Проте, сьогодні більшість вже не хоче втрачати отриману свободу і гнучкість. І це ще один виклик для керівника: персонал не завжди усвідомлює свою відповідальність за організацію процесу і необхідність самодисципліни, у багатьох немає навичок побудови комунікації.

Рената Делпорте, старший віце-президент і Global HR Business Partner компанії SoftServe, вважає, що нинішня криза мала статися хоча б заради того, щоб керівники навчилися просити про допомогу і чесно говорити своїм командам, якщо вони чогось не знають. Вона запропонувала такі ритуали, які можуть допомогти у створенні культури нового фрілансу: повага до особистого часу і простору співробітників, ненасильницька і регулярна комунікація, правдивість у всіх повідомленнях, тому що фальш відчувається в онлайні дуже гостро, а також звичка цікавитися, над чим зараз працює співробітник, перед тим, як дати йому нове завдання.

Вплив діджиталізації на конкурентоспроможність компанії на форумі досліджував Ігор Гут, співвласник шведського проекту DYB | Develop Your Business. Його гості — Надія Васильєва, засновниця інституту цифрової трансформації DTI, і Наталія Кошова, член ради директорів Comfy, — погодилися з тим, що діджиталізація збільшує конкурентоспроможність бізнесів завдяки багатьом складовим, зокрема, збільшення швидкості бізнес-процесів, можливості управляти досвідом клієнта, підвищенню прозорості бізнесу і т.п. Цінністю бізнесу в цифрову економіку є те, яку екосистему ти втримуєш. Адже конкуренція сьогодні вже йде не між компаніями, а між екосистемами.

Далі буде — в наступному матеріалі розповімо про виклики зростання і про побудову екосистем, про які розповідали на УМФ 2021.

Насичену контентну частину традиційно підтримувала особлива креативна атмосфера, яку створили на форумі команда IdeasFirst і її партнери.

Титульним партнером 14 Українського маркетинг-форуму стала компанія Promodo, лідер digital-маркетингу в Україні, що спеціалізується на комплексному розвитку online-бізнесу. На ринку інтернет-маркетингу команда, в якій більше 300 співробітників в п'яти містах України, працює з 2004 року.

Генеральним спонсором події виступив Ланет CLICK — digital-агентство, яке надає комплексне просування бізнесу в Інтернеті, від SEO та PPC-реклами до SMM-просування й управління репутацією.

Спеціалізовані партнери — лінійка альтернативних пристроїв для курців IQOS і експерт у виробництві візуальної реклами Univest Advertising Production.

Головний медіа партнер форуму — MMR — провідне онлайн-медіа про актуальне в світі маркетингу, медіа, комунікацій та креативу.

Яскраву атмосферу форуму й спілкування в професійній маркетинг-тусовці підтримували найтитулованіший VSOP коньяк в світі Rémy Martin і відомий бренд чилійського вина Casillero del Diablo.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне