RU
Прес-реліз
03.12.2020, 11:26

УДЦР: Система моніторингу мобільного зв'язку потрібна кожному користувачеві цієї послуги

УДЦР: Система моніторингу мобільного зв
Фото: depositphotos.com

Коментар прес-служб Українського державного центру радіочастот та Нацкомісії, що здійснює держрегулювання в сфері зв'язку та інформації

Уряд прийняв постанову, котра запустить створення у нас в країні Системи моніторингу якості послуг мобільного зв’язку. Утім, в соціальних мережах вже з’явилась критика, щодо ініціативи уряду покращити якість мобільного зв’язку.  У дописах користувачі  наполягають, що мобільні оператори самі досліджують свої мережі й цього, буцімто, цілком достатньо.

Утім, варто зазначити сигнал мобільного  зв'язку зникає у великих містах, що вже казати про віддалені населені пункти та дороги. Віце-прем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив, що питання якості зв'язку є вкрай нагальним, тому через два роки операторів будуть жорстоко карати за погану якість наданих послуг.  "У нас мета – за два роки вкрити територію [держави мобільним] інтернетом. Тільки з 1 липня почався активний процес покращення інтернету. У операторів є два роки, щоб досягти цієї мети (зв’язку 3G і 4G.). Якщо вона не буде досягнена, у них забирають ліцензію", – розповів Федоров.

За його словами, на Кабміні прийнято рішення про створення на базі Українського державного центру радіочастот (УДЦР) Системи моніторингу якості мобільного зв'язку. За рахунок перерозподілу його прибутків уже невдовзі почнеться придбання необхідного нового обладнання.

До речі, Україна входить до BEREC – європейського органу електронних комунікацій. Він об’єднує усіх національних регуляторів Європи. В листопаді 2015 року ця організація зобов’язала країни-учасниці забезпечити своїм громадянам можливість користуватися доступним та якісним мобільним зв’язком, вважаючи це однією із важливих демократичних норм Європейського Союзу (ЄС).

Підписавши Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Союзом ми обрали шлях до євроінтеграції, тож і наш регулятор дотримується тих рекомендацій, котрі надає європейський комунікаційний орган.

Зокрема, згідно зі статтею 5 Регуляторного документу (ЄС) 2015/2120 національні регулюючі органи мають "пильно контролювати і забезпечувати постійну й недискримінаційну  доступність" зв’язку та Інтернету. Також вони "можуть визначати мінімальні вимоги щодо технічних характеристик якості послуг та інші відповідні та необхідні заходи щодо одного або кількох постачальників електронних комунікацій для населення, в тому числі постачальників послуг доступу до Інтернету".

Відтак, впровадження Системи моніторингу якості мобільного зв’язку – не примха вітчизняних урядовців, що 11 листопада проголосували за її створення, а нагальна вимога часу.

А як бути із ствердженням, що наші оператори мобільного зв’язку й самі періодично діагностують ключові показники своїх мереж або замовляють подібний моніторинг у сторонніх  підрядників і передають ці дані до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ). Комісія, мовляв, має доступ до цієї інформації. Чому ж у інших країнах, де така звітність також існує,  телеком-регулятори все ж проводять власний моніторинги? Відповідь – на поверхні.

Об’єктивність таких досліджень має перевірятися. Простий приклад: у кожній машині є спідометр, котрий бачить власник автотранспорту. Та це не спростовує необхідність патрульної служби слідкувати за дотриманням швидкісного режиму всіма учасниками дорожнього руху. Так само національний регулятор має контролювати ліцензований продукт, якими є відповідні частоти, що надаються операторам. Адже через поганий зв'язок незадоволення громадян падає в першу чергу не на компанії стільникового зв'язку, а саме на державу.

Це добре розуміють за кордоном. До прикладу в таких країнах, як Великобританія, Португалія, Польща, Угорщина та Литва в розпорядженні регуляторів у сфері зв’язку перебувають доволі потужні технічні системи контролю якості. Ці комплекси уже давно спостерігають за тим, чи насправді оператори зв’язку дотримуються взятих на себе своїх зобов’язань надавати громадянам насправді якісні послуги зв’язку та Інтернету.

Відповідно до Положення "Про якість телекомунікаційних послуг", затвердженого у 2010 році рішенням НКРЗІ оператори повинні щорічно звітувати про досягнуті показники якості послуг стільникового зв’язку. Утім зроблені самостійно або за допомогою спеціально акредитованих лабораторій виміри часто-густо не відображають конкретну картину. Адже до НКРЗІ подаються усереднені річні показники по усій території України. Тобто, – це така собі "середня температура хворих усієї лікарні".  І лише ці цифри згодом з’являються на сайті НКРЗІ й стають доступними для широкого загалу.

Звичайно, оператори мобільного зв’язку беруть до уваги окремі такі виміри й оптимізують свої мережі. Та створення Системи моніторингу якості мобільного зв’язку, про яку казав Михайло Федоров має набагато об’ємнішу мету. Це – збір, аналіз і широке  оприлюднення інформації про рівень якості з прив’язкою до конкретних географічних регіонів, міст, сіл. Ці дані будуть актуальні – тобто постійно оновлюватимуться.

На думку генерального директора УДЦР Володимира Корсуна  ця система спонукатиме операторів до здорової й, головне, відкритої для громадськості конкуренції й, як наслідок, покращення якості зв’язку, що відчуватиме кожний користувач цієї послуги.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне