RU
Прес-реліз
19.03.2020, 15:12

Штрафні санкції за споживчий кредит на період карантину скасовано

Штрафні санкції за споживчий кредит на період карантину скасовано - Фото
кредитная карта

Всі громадяни України, які мають споживчий кредит і порушили умови договору з 1 березня по 30 квітня 2020 року, звільняються від відповідальності

У період всеукраїнського карантину зусилля урядовців направлені не тільки на боротьбу з пандемією спричиненою коронавірусною хворобою (COVID-19), а й на забезпечення нормального життя для пересічних громадян та підвищення обізнаності споживача на ринку фінансових послуг. Більшість підприємств були змушені тимчасово зупинити свою діяльність, внаслідок чого тисячі українців пішли у неоплачувану відпустку. Доходи населення падають, а ситуація наближається до кризової. Беручи до уваги те, що значна частина населення має зобов'язання перед кредиторами Верховна Рада України вирішила це питання на законодавчому рівні.

Закон “Про споживче кредитування” було доповнено пунктом про скасування штрафних санкцій та пені за прострочення по кредитам на період дії карантину, згідно з законопроектом №3220, прийнятим Верховною Радою України 17.03.2020 та підписаним Президентом України 18.03.2020.

Про що йде мова у законі? 

Всі громадяни України, які мають споживчий кредит і порушили умови договору в період з 1 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року, звільняються від відповідальності. Це означає, що у разі прострочення позичальником споживчого кредиту, кредитор не має права застосовувати штрафні санкції, нараховувати підвищенні відсотки, пеню. 

Важливо! 

Законом передбачено ТИМЧАСОВЕ звільнення споживача від відповідальності перед кредитором. Якщо позичальник вийшов у прострочення в період з 1 березня 2020 року по 30 квітня 2020 року кредитор не має права застосовувати штрафні санкції, передбачені умовами договору про споживчий кредит. 

Доповнення до Закону “Про споживче кредитування” не звільняє позичальників від обов’язку виконувати взяті на себе зобов’язання згідно з підписаним договором. У період карантину зі споживача не знімаються зобов'язання щодо повернення тіла кредиту та відсотків по кредиту. З 1 травня 2020 року буде поновлено стандартні умови договору та нарахування штрафних санкцій!

Чи можна отримати позику у період карантину? 

Сьогодні, коли Рада ухвалила законопроект №3220, все більше банківських установ з обережністю ставляться до схвалення споживчих кредитів. Критерії для позичальника стали жорсткішими, а відсоток тих, хто отримав відмову у кредитуванні збільшився. Ринок МФО, який значно виріс за останні роки і завоював довіру споживача, готовий і далі надавати послуги кредитування для пересічних українців на оновлених та вигідних для громадян умовах. Для отримання позики онлайн треба мінімальний пакет документів (паспорт, ІНН та банківська картка). Значною перевагою стало і те, що для оформлення споживчого кредиту не треба порушувати умови карантину і наражати себе на небезпеку. На відміну від банківських установ, де кредит можна оформити виключно у відділені банку, МФО не потребує особистої присутності клієнта під час підписання договору. Для того, щоб гроші перерахували на картку необхідно заповнити заявку на сайті обраного МФО, та підписати договір в електронному вигляді через СМС повідомлення. 

В умовах пандемії кожен українець зобов'язаний відповідально ставитись до свого життя та приймати зважені рішення.  Всі, хто потребує фінансової допомоги у кризову ситуацію, може її отримати за декілька хвилин. Проте, варто пам’ятати, що карантин закінчиться і всі повернуться до звичайного життя. Не варто зволікати з виплатами по кредитам. Навіть, якщо немає можливості повністю дотримуватись умов, прописаних у договорі, не варто зовсім ними нехтувати. 

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне