RU
Прес-реліз
23.03.2021, 15:47

Сергій Шапран: Броварський алюмінієвий завод – як створювався успішний бізнес проект

Сергій Шапран: Броварський алюмінієвий завод – як створювався успішний бізнес проект - Фото

Сергій Валентинович Шапран: управлінський кейс – варіант ефективного розвитку української металургії

На даний момент майже вся металургійна галузь України перебуває у важкій ситуації. На жаль, але ситуація "виживання" тягнеться з 90-х років минулого століття до цього часу. До застарілих технологій, зношених потужностей і нестачі коштів на оновлення матеріально-технічної бази сьогодні додалися численні проблеми, обумовлені війною на Донбасі, економічною кризою через пандемію та невмілими діями українського уряду.

Природно, що весь цей негатив згубно позначився на рівень інвестицій. Згідно статистичних відомостей Дніпропетровського регіонального інвестиційного агентства (DIA) і ДП Укрпромзовнішекспертиза в 2017 році рівень інвестицій в металургію України відповідав 17-20 $ США на кожну тонну української сталі (В Євросоюзі цей показник – 70 $), а в 2020 році капітальні вкладення в галузь склали лише 8,6 млрд грн, знизившись, в порівнянні з 2019 роком, на 30%.

Однак гірше всіх доводиться невеликим компаніям, адже до всіх перерахованих вище проблем у них, на додачу, відсутні резерви та ресурси, які вони могли б вкласти в модернізацію.

Сергій Валентинович Шапран: Майбутнє в української металургії є.

У 2011 році в холдинг ALUMETA GROUP увійшов збанкрутілий Броварський алюмінієвий завод. На території УРСР це було єдине підприємство з повним циклом безвідходної технології з виготовлення алюмінієвих профілів, яке з середини 90-х поступово занепадає. Інвестиції холдингу допомогли відродити та модернізувати завод, який з цього часу іменується BRAZ. Через 6 місяців почали, причому цілодобово, працювати 5 сучасних цехів повного циклу – ливарний, пресовий, інструментальний, гальванічний, малярський.

Складові успіху BRAZ

Сергій Шапран не приховує, як підприємству, що працює в металургійній галузі, домогтися успіху. Ось кілька складових його управлінського кейсу.

Збереження і вдосконалення основного вектора діяльності

Збереження основного вектора діяльності – випуск алюмінієвого профілю, досить швидко допомогло освоїти нові напрямки. Саме завдяки модернізації, успішній роботі, відродженню втрачених контрактів та розширенню сфери збуту, вже в 2012 році з'явилася BRAZ CONSTRUCTION. Ця інжинірингова компанія спеціалізується на випуску профілю і конструкцій з власної, запатентованої марки алюмінію BRAZCON.

Постійний моніторинг ринку і пошук перспектив

Сергій Валентинович Шапран та члени його команди воліють приймати нестандартні рішення, в тому числі і діяти "від зворотного". Наприклад, оцінивши перспективи нового ринку – виробництво сонячних батарей, на BRAZ почали випуск профілю для них з легкої, з додатковим ступенем гарту і підвищеної міцності, власної запатентованої марки алюмінію EN AW 6282.

Зауважимо, що більшість конструкцій сонячних батарей у конкурентів BRAZ і ALUMETA GROUP виготовляються із заліза, яке піддається корозії вже через 5-6 років. Інноваційні броварські конструкції з EN AW 6282 встановлені на найпотужнішій сонячній  електростанції в Білорусі (м. Річиця) і декількох станцій в Україні.

Підхід "від зворотного" + розробка та впровадження власних технологій для вирішення певних завдань, допомагає економити, оптимізуючи розвиток підприємства, не витрачаючи на неминуче сьогодні регулярне переоснащення величезні кошти та інвестиції. До речі, такий підхід можна застосувати не тільки для дрібних і середніх підприємств, а й для гігантів металургійної промисловості.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне