RU
Прес-реліз
24.02.2020, 16:05

Що відбувається на ринку новобудов України

Що відбувається на ринку новобудов України - Фото

У 2020, як і в 2018-2019 роках найпопулярнішими у продажу будуть 1-кімнатні квартири, а також квартири студії або так звані смарт-квартири

Чи варто інвестувати в нові квартири? А може ціни будуть нижче? А чи добудують в нових реаліях забудовники свої будинки? Ці та ще багато подібних питань багато з нас задають юристам, експертам і самим собі перед питанням вибору нового житла.

Вже сьогодні можна сміливо назвати останні 5 років бумом на ринку новобудов. Попередній голова держави Петро Порошенко, спільно з командою на чолі мера Києва паном Кличко всіляко сприяли стартам нових будівництв, виділенню земель під забудову - адже це великі гроші і як не крути, але економічне зростання. А в зв'язку з агресією РФ проти України більша частина переселенців приїжджають в столицю, щоб купити нову квартиру і почати нове життя. Ці та багато інших чинників сприяли зростанню продажів на ринку нових квадратних метрів.

За даними служби державної статистики загальна площа введеного в експлуатацію житла в січні-вересні 2019 року в порівнянні з попереднім аналогічним періодом збільшився на 48%. Тенденція 2019 року показує суттєве зростання купівельної спроможності нерухомості населенням.

Є проста істина, чим більше ми купуємо і продаємо - тим стрімкіше в країні розвивається економіка. З такими простими на перший погляд месседжами пройшли останні 5 років. За цей час на ринку країни встигли з'явитися як надійні забудовники, так і аферисти, компанії, які починали будувати, але не добудовували або добудовували, але не могли отримати всі документи для введення в експлуатацію. За даними експертів порталу Krysha.ua, на сьогоднішній день близько 15% новобудов, які були побудовані за останні 2-3 роки не введені в експлуатацію.

Важливим фактором визначення ринку новобудов в цілому є кількість нових будівництв. За даними порталу Krysha.ua станом на кінець грудня 2019 року в Україні будується 2100 нових житлових комплексів (в кінці 2018 року біля 1850 ЖК по всій Україні). Більшість ЖК будують не 1 будинок, а кілька секцій / черг.

ТОП-3 по регіонах зведення нових ЖК в Україні:

  • Київ і область: 729 (640 в кінці 2018 роки)
  • Львів і область: 290 (250 кінець 2018 роки)
  • Одеса і область: 198 (180 кінець 2018 роки)

Як відзначають експерти для зростання продажів в 2020 році потрібні 3 фактори:

  • зростання курсу долара
  • стабілізація ситуації в країні
  • удосконалення законодавчої бази

"Сьогодні ринок новобудов перенасичений пропозиціями, але ми прогнозуємо в 2020 році зростання близько 15-20% вартості квадратного метра за підсумками року. Сьогодні мінімальна ціна за квадрат в Києві становить 18-20 тис грн, якщо враховувати вартість робіт, землі, заробітку підприємства, то нижче вартість не буде, немає бізнес-сенсу. На сьогодні тільки собівартість будівництва обходиться близько 13-14 тис грн, а забудовникам потрібно вкладати ще в маркетинг і щось заробляти "- повідомив керівник порталу нерухомості Krysha.ua Іван Геч.

Що стосується попиту, то на ринку України за останні 2 роки сформувалося чітке розуміння. Найбільшим попитом користуються комплекси комфорт-класу, квартири із закритою територією, продуманою інфраструктурою. У 2020, як і в 2018-2019 роках найпопулярнішими у продажу будуть 1-кімнатні квартири, а також квартири студії або так звані смарт-квартири, що ідеально підходять для здачі в оренду.

 

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить: