RU
Прес-реліз
07.08.2020, 10:55

Респект тим, хто не припинив будувати! - НЕБАУ

Респект тим, хто не припинив будувати! - НЕБАУ - Фото

Експертне співтовариство вважає, що програма Велике будівництво, має перейти з фази ремонту і реконструкції в будівництво масштабних нових об'єктів

У першому півріччі будівельна галузь України пережила падіння на 5, 5%. Про це напередодні Дня будівельника (9 серпня), заявляють в Національному експертно-будівельному альянсі України. Однак, це втрати, які легко справити, збільшивши зведення нового житла. Поки що його будують лише в п'яти регіонах країни.

Експертне співтовариство вважає, що програма Велике будівництво, має перейти з фази ремонту і реконструкції в будівництво масштабних нових об'єктів. Про це йшлося на спільній конференції Національної спілки виробників будматеріалів, Національного експертно-будівельного альянсу України і представників замовників з об'єднаних територіальних громад.

Віктор Лещинський, президент НЕСА і керівник групи компаній Win Experts, звернув увагу, що в найскладніший період карантину, багато хто в галузі змоіг не зупинити роботу, а інтенсифікувати її. «Будівельна експертиза перейшла на новий рівень - від тюків паперу з документацією, яку возили по всій країні, до цифрових підписів і цифровим експертними висновками. Діджіталізація дала прозорість, швидкість і економію », вважає глава експертного альянсу. На третину зменшилася кількість проектів, які приходили на розгляд експертів, але в той же час зріс попит на нові напрямки: судова будівельна експертиза - одна з них.

«Після аудиту експертів НЕСА не страшні ніякі перевірки контролюючих органів. Адже висновки наших судових експертів приймають в якості доказової бази в судах », - зазначає Віктор Лещинський.

Іван Салій, президент Національної спілки виробників будматеріалів, заявив, що експертиза дає чітке розуміння доцільності засобів, вкладених в будівельні об'єкти від проєктної стадії і до експлуатації. Він зазначив, що зміна поколінь в будівельній галузі проходить без «провалів», досвід зрілих і новаторство молодих дають хороші результати.

«Будувати треба безпечно, якісно і надовго. А якісна експертиза якраз ці три складові і відстежує. Виробники будматеріалів готові в союзі з експертами втілювати найскладніші об'єкти по всій Україні », - заявляє Іван Салій.

Для експертів в нових умовах роботи стало більше.

«Сьогодні є проблеми з технічним наглядом. Як кілька людей можуть контролювати освоєння мільярдів гривень на об'єктах по всій країні? Особливо це стосується будівництва за бюджетні кошти », - звертає увагу Віктор Лещинський.

На його думку, саме тут аудит, судово-технічна експертиза показали свою користь. Експерти НЕСА провели експертизу понад 50 масштабних об'єктів.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне