Прес-реліз
18.06.2020, 17:12

Президент НЕБАУ: 2020 рік стане перехідним від паперів до діджіталізації

Президент НЕБАУ: 2020 рік стане перехідним від паперів до діджіталізації - Фото

Реформування будівельної галузі в усіх проявах стало головною темою Всеукраїнського онлайн марафону

«Від «совкових»ватманів до повноцінних захищених цифрових документів, які будуть проходити повний цикл і отримувати їх будуть також в електронному вигляді - ось маршрут, по якому йде будівельна експертиза сьогодні», - вважає Віктор Лещинський, президент Національного експертно-будівельного альянсу України (НЕБАУ).

Один з важливих мотиваційних чинників, який працює для швидкого впровадження цифрового документообігу в будівництві - прозорість, вона істотно знижує рівень корупції.

Реформування будівельної галузі в усіх проявах стало головною темою Всеукраїнського онлайн марафону «Стан та перспективи розвитку будівельної галузі -2020». Його ініціатори - Громадська рада при Міністерстві розвитку громад і територій, а також всі зацікавлені компанії галузі. Марафон розрахований на тиждень, стартував 15 червня.

Третій день був зайнятий дискусійною панеллю «Будівельна експертиза».

Її організувала і провела група компаній Win Expеrts, що входить до Національного експертно-будівельного альянсу України і має більше 30 тисяч реалізованих успішних проектів.

Віктор Лещинський, президент НЕБАУ, став модератором третього дня Всеукраїнського марафону.

Найгостріша дискусія розгорнулася щодо запровадження єдиних правил

на ринку будівельної експертизи. Йшлося про недобросовісні експертні організації, які дають «путівку в життя» проектам, відправленим раніше іншими на доопрацювання. В результаті це позначається і на якості будівництва, і на безпеці життя людей під час експлуатації об'єктів.

Саме тому, НЕБАУ в період карантину, розробив і отримав позитивну оцінку в Інституті держави і права ім. В.М.Корецького НАН України цифрового підпису та документації будівельної експертизи.

«Цифрова експертиза - це прозорість документації, в тому числі головного документа - експертного висновку», - акцентує увагу на нововведення Олександр Пєтушков, виконавчий директор НЕБАУ.

Під час онлайн марафону саме ця тема викликала найбільший інтерес - в її обговоренні взяли участь понад 200 учасників.

«З червня 2020 го почалося використання експертними організаціями двох механізмів: накладення цифрового підпису і печатки експерта на експертні звіти і системи захисту цих звітів за допомогою унікальних DataMatrix кодів за технологією Blockchain», - каже Віктор Лещинський. Однак до повної діджіталізаціі галузі ще 3-4 роки.

«На 100% ні в одній галузі немає якісних суб'єктів господарювання. Коли розглядаєш документи з регіонів для розгляду на європейські гранти - видно, що вони підготовлені з помилками, їх повертають і проектам відмовляють в просуванні. Є питання до експертних організацій і суб'єктів профдіяльності », - каже Павло Міхайліді, голова Громадської ради Міністерства розвитку громад і територій.

Законодавча підтримка прискорить хід реформ, вважають фахівці групи компаній Win Expеrts. Саме тому сім народних депутатів включено до Вищої ради експертів будівельної галузі.

«Активно розглядається впровадження БІМ-технологій, наша задача взяти частку, яка стосується саме будівельної експертизи», - заявив Віктор Лещинський.

Особливо важлива підтримка регіонів у впровадженні цифрового документообігу в будівництві. Група компаній Win experts задіє свої 25 регіональних офісів для впровадження нововведень електронної експертизи.

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне