RU
Прес-реліз
07.04.2021, 11:38

Повернення активів неплатоспроможних банків – один з державних пріоритетів

Повернення активів неплатоспроможних банків – один з державних пріоритетів - Фото

Фондом гарантування вкладів ведеться робота з пошуку та повернення активів збанкрутілих банків як в Україні, так і поза її межами

01 квітня під головуванням Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля відбулося перше засідання Міжвідомчої групи з питань повернення активів збанкрутілих банків. Тим самим питання повернення активів банків отримало належну увагу і вийшло на державний рівень.

 "З загального обсягу заборгованості збанкрутілих банків перед НБУ(56,8 млрд грн) вдалося повернути 15,8 млрд грн, або майже 28%. В основному це вдалося зробити за рахунок реалізації заставлених Національним банком активів. Наразі, більшість забезпечення банків вже реалізована ФГВФО на відкритих торгах. Залишку застави майнових поручителів за попередніми розрахунками не вистачить для погашення заборгованості банків за наданими кредитами рефінансування, що станом на 1 березня становить 41 млрд грн", – констатував Голова Національного банку Кирило Шевченко під час засідання робочої групи.

За підсумками виступу, Кирило Шевченко запропонував в рамках міжвідомчої групи створити експертні підгрупи для оперативного напрацювання пропозицій щодо змін в законодавство, вироблення єдиної політики та координації спільних зусиль задля повернення активів збанкрутілих банків.

– "Попередня банківська криза завдала державі колосальних збитків. Мільярди гривень були виведені з банків, і для повернення коштів вкладникам були залучені державні кошти. Повернення цих коштів до держбюджету – це справа державного значення. Фонд роками веде цю роботу, однак це завдання потребує консолідації зусиль усіх відомств, які мають відповідну компетенцію, у тому числі правоохоронних органів. Рішення про створення робочої групи продемонструвало, що є політична воля для розв’язання цієї проблеми. Головна мета міжвідомчої групи: сформувати єдину політику щодо кожного банку, кожного власника чи пов'язаної особи, виступити єдиним фронтом і створити такі умови, коли повернення виведених активів стане для них чи не єдиним виходом. А це – запорука того, що державі і кредиторам будуть повернуті кошти", – сказала директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Світлана Рекрут.

Сума виведених активів різниться по кожному банку. Та загалом для Фонду гарантування вихідною цифрою для розрахунку є сума незадоволених вимог кредиторів неплатоспроможних банків. На сьогодні вона сягає 230 млрд грн, із яких 69,2 млрд грн – вимоги Фонду. 

Фондом ведеться робота з пошуку та повернення активів збанкрутілих банків як в Україні, так і поза її межами. Зокрема, подано 60 позовних заяв відносно пов’язаних осіб 41 банку на загальну суму 96,8 млрд грн та розпочато активну роботу з пошуку та повернення виведених активів в іноземних юрисдикціях. Крім того, пред’явлено 21 цивільний позов у кримінальних провадженнях щодо 16 банків на загальну суму вимог 13,6 млрд грн.

Робота міжвідомчої групи дозволить консолідувати за принципом "єдиного вікна" роботу органів влади з повернення активів банків та прискорить наповнення держбюджету за рахунок стягнутих коштів.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне