UA
Прес-реліз
05.08.2020, 14:21

Олександр Писарук про роботу Райффайзен Банку Аваль на період карантину

Олександр Писарук про роботу Райффайзен Банку Аваль на період карантину - Фото

За словами фінансиста, коронакриза змусила банк переглянути підходи до організації роботи

Олександр Писарук - український топ-менеджер, з 1992 року працює у банківському секторі.

У вересні 2014 року був призначений на посаду першого заступника голови правління Національного банку України, де пропрацював до грудня 2015.

Потім, протягом 3 років Олександр Писарук був старшим експертом фінансового сектора МВФ, а з серпня 2019 року він - голова правління Райффайзен Банку Аваль.

За словами фінансиста, коронакриза змусила банк переглянути підходи до організації роботи. Зокрема, в інтерв'ю Олександра Писарука національному агентству Interfax ми виявили цікаві факти про перехід фінустанови на адаптивний режим роботи і вплив карантинних заходів на сам банк і на клієнтів. Розберемо кілька головних тез.

Відповідь Райффайзен Банку Аваль на коронакриазу

За словами Олександра Володимировича, з введенням в Україні карантину, банк прийняв кардинальні рішення щодо роботи власних відділень. Так, тимчасово було припинено роботу 71 відділення в великих містах, а 226 філій в сільській місцевості перевели на "триденку".

"Щовівторка та щочетверга з 450 діючих відділень не працювало 300", - розповідає Писарук.

Водночас, Райффайзен Банк Аваль не відправив співробітників на "простій", як це зробили інші компанії. Працівники продовжували вчасно отримувати зарплатню, не дивлячись на те, що профільне навантаження у частини з них зменшилося.

Додатково банк інвестував понад 700 тисяч гривень в покупку ПЛР-тестів - на випадок, якщо у когось із співробітників виникнуть підозри на коронавірус.

"У березні довелося закрити на дезінфекцію головний київський офіс на Пирогова, оскільки прийшла інформація від однієї клієнтки про її контакт з підтвердженим хворим", - зазначив Писарук.

Робота Райфа в умовах адаптивного карантину

"Банк відмінно впорався з кризовою ситуацією", - гордо та не без підстав заявляє Олександр Писарук.

Буквально за 2 тижні 7,5 тисячі співробітників були переведені на віддалений режим роботи, до організації якої підійшли ґрунтовно:

  • видали співробітникам ноутбуки;
  • організували безпечний канал зв'язку по VPN;
  • забезпечили дистанційний доступ до банківських систем.

Крім того, Олександр Володимирович розповів, що в безпеку активних відділень, операційних центрів було інвестовано понад 15 млн гривень.

Ці кошти пішли на закупівлю антисептиків, респіраторів, дезінфекцію приміщень, банкоматів і терміналів. Часткове послаблення карантину дозволило знову відкрити всі відділення і повернутися практично до стандартного графіку роботи. Однак, внутрішні інструкції безпеки залишилися на тому ж рівні, що і під час карантину.

Ризики другої хвилі коронавіруса для банків: Олександр Писарук

"Динаміка розвитку коронавірусу в Україні не надто оптимістична. Кількість хворих зростає, і незрозуміло - це продовження першої хвилі або вже треба говорити про другу ", - стурбований Писарук, але зазначає: банк вже розробив чотириступеневий план виходу з коронакризи.

"На останньому етапі передбачається повернення до 60% персоналу (в звичайний час 85-90%) в офіси. Але, швидше за все, в серпні банк навіть не перейде до другої стадії виходу з кризи і залишиться на нинішньому рівні в 25% активного персоналу, який забезпечує критичні функції ", - прогнозує Писарук, резюмуючи:" А решта - віддалено. Бо люди - наш найцінніший ресурс ".

 

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне