Прес-реліз
23.04.2020, 15:50

Іспити під час карантину – які нові правила в Україні та світі?

Іспити під час карантину – які нові правила в Україні та світі? - Фото

Міносвіти та Український центр оцінювання якості освіти шукають альтернативні варіанти проведення вступних випробувань

Закінчилася реєстрація на ЗНО-2020, за планом перший іспит мав би проводитися 21 травня. Однак коронавірус вніс серйозні корективи в освітні процеси. Всі терміни скасовані або, як говорить заступник міністра освіти і науки України, перенесені. Зараз готуються сценарії проведення випускних іспитів та ЗНО в режимі онлайн. Ситуація така, що Міносвіти та Український центр оцінювання якості освіти шукають альтернативні варіанти проведення вступних випробувань.

Чи важко скласти ЗНО-2020?

Сама програма і рівень складності не зміниться, це стосується і переліку предметів. Проблема полягає в тому, що всі школярі перейшли на дистанційне навчання, а це потребує високого рівня самодисципліни. На жаль, рівень віддаленої освіти в Україні не найвищий, немає відповідної практики і напрацьованих інструментів. Наявність комп’ютера та інтернету ще не означає, що учень використає ці ресурси для діла. У батьків, які працюють теж онлайн, немає часу контролювати дітей.

Який вихід із ситуації?

Зрозуміло, що рано чи пізно складати випускні та вступні іспити доведеться. В якому б форматі вони не відбулися, слід подбати про якісну підготовку. На ринку праці стали ще потрібнішими репетитори, їхні послуги якраз і мають допомогти всім тим, у кого погано з дисципліною. Якщо коштів на досвідченого педагога немає, слід звернутися до студентів або своїх шкільних педагогів. Коли знадобиться писати твори, на допомогу прийде якісний сервіс ewriters.pro.

Технології йдуть назустріч

Все-таки не слід відкидати можливості, які нам дає мережа Інтернет. Багато освітніх ресурсів вирішили підтримати учнів, випускників і студентів, і відкрили безкоштовний доступ до багатьох своїх програм. Серед них і онлайн-курси підготовки до ЗНО від Prometheus. Зручно, що представлені основні предмети, а самі матеріали охоплюють всі теми, які зазвичай піднімають на іспитах. Заодно можна підтягнути рівень англійської, це теж безоплатно. Великий плюс – на цій платформі представлені програми для студентів, які планують стати журналістами, філософами, соціологами, IT-спеціалістами. Останній напрям, до речі, неймовірно популярний, а у зв’язку з пандемією так взагалі входить в ТОП.

Можна прогнозувати, що багато вступників оберуть цей напрям для навчання у вишах. На рівні з ним ідуть СЕО, СММ, дизайн, копірайт. Це ті професії, які дозволяють повноцінно працювати віддалено. Те ж саме стосується бізнесу. Наприклад, в умовах карантину виживають лише ті компанії, які можуть надавати свої послуги онлайн і пересилати товари за допомогою доставки.

Яка ситуація в світі?

Наприклад, в США основні іспити перенесені на невизначений термін. Важливо, що SAT – іспит для вступу в коледжі й ВНЗ, скасований (треба чекати нових повідомлень). Це означає, що не лише американські абітурієнти чекатимуть на вступну кампанію, але й іноземні. Деякі навчальні заклади вже заявили, що цей іспит буде не потрібен для вступу.

Європейські навчальні заклади також відтермінують всі іспити й вступні кампанії. Велокобританія скасувала національні іспити, тепер абітурієнти зможуть вступати на основі поточних балів за останній навчальний рік.

Отже, зараз для освіти – час змін на всіх рівнях. Відбувається перегляд методики викладання, залучаються новітні технології, учні й викладачі намагаються пристосуватися до вимог ситуації і часу. Можливо, це допоможе швидше розвинути систему онлайн-освіти, зрушити її не лише на приватному, а й державному рівні.

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне