RU
Прес-реліз
21.08.2020, 17:44

Хуавей Україна та КНУ ім.Шевченка планують проєкти в форматі відкритих інновацій

Хуавей Україна та КНУ ім.Шевченка планують проєкти в форматі відкритих інновацій - Фото

Між університетом та компанією Хуавей Україна було підписано відповідний Меморандум

20 серпня 2020 року на «Поетичній галявині» Ботанічного саду ім. О. В. Фоміна Київський національний університет імені Тараса Шевченка та ХУАВЕЙ УКРАЇНА підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цей крок є свідченням інноваційних підходів у сфері вищої освіти й об’єднує зусилля навчальних закладів, держави, бізнесу, професійних спілок та асоціацій у розвитку екосистеми інформаційно-комунікаційних технологій. Подія відбулася  у форматі поєднання мистецтва й технологій.

Проректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Петро Бех, відкриваючи захід, наголосив на важливій ролі партнерства: «Університет пишається багаторічною співпрацею із всесвітньовідомою компанією, а підписання Меморандуму є свідченням інноваційних підходів у сфері вищої освіти та об’єднання зусиль КНУ імені Тараса Шевченка й бізнесу в розвитку екосистеми інформаційно-комунікаційних технологій».

Укладання словника у сфері ІКТ як платформи відкритих інновацій

"Розвиток цифрової інфраструктури посідає центральне місце в національній політиці різних країн у сфері інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ). Нова цифрова інфраструктура може прискорити  відновлення економіки  завдяки співпраці університетів, бізнесу та професійних асоціацій", – наголосив директор ХУАВЕЙ УКРАЇНА Ма Ці.   

ХУАВЕЙ УКРАЇНА та Київський національний університет імені Тараса Шевченка планують різноманітні проєкти в форматі відкритих інновацій. Одним із них є укладання словника у сфері ІКТ як платформи відкритих інновацій із залученням усіх зацікавлених сторін в Україні та інших країнах (галузевих асоціацій, освітніх закладів, наукових та державних установ).

Поєднання технологій та мистецтва

Поєднання технологій та мистецтва сприяють втіленню в життя проєктів відкритих інновацій, які спрямовані на цифрову трансформацію у багатьох сферах. Учасники заходу створили колективну картину, на якій зображено соняшник, як символ відкритих інновацій та співпраці, приклад творчого поєднання технологій та мистецтва заради спільного успіху й розвитку.

«Спільна творчість об’єднує людей, особливо в цифровому епоху, коли немає меж, а культура – кордонів. Найкращий вчитель для людей – це природа.  Тож, нехай наша спільна картина "Соняшники" стане символом початку плідного партнерства заради великих справ», – зазначала Чи Шаотін, художниця, викладачка китайського живопису та каліграфії, педагогиня образотворчого мистецтва та дизайну.

Остап Ковальчук, проректор з наукової роботи Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, зазначив: «Сучасні технології, зокрема алгоритми покращення зображень та штучний інтелект у фотографії і відео, дають можливість зосередитися на ідеї, а не техніці, на задумі, а не вивченні складних прийомів. Сьогодні залишатися на технологічній вершині нелегко, тут, як і у творчості, постійно потрібні нові ідеї, саме тому співпраця з університетами та, передусім, молоддю, є важливим джерелом наснаги, а також ключем до розуміння потреб сучасної і майбутньої аудиторії».

Під час підпису меморандуму брали участь представники підрозділів університету, з якими буду втілюватися в життя низка проєктів: декан факультету радіофізики, електроніки та комп’ютерних систем КНУ імені Тараса Шевченка Андрій Нетреба,  декан факультету інформаційних технологій КНУ імені Тараса Шевченка Віталій Снитюк, директорка Центру інноваційного розвитку КНУ імені Тараса Шевченка Світлана Березіна, директорка Ботанічного саду ім. О. В. Фоміна Марина Гайдаржи, проректор КНУ імені Тараса Шевченказ науково-педагогічної роботи (перспективний розвиток) Олександр Рожко.

Напрямки співпраці Київського національного університету імені Тараса Шевченка  та ХУАВЕЙ УКРАЇНА

Київського національного університету імені Тараса Шевченка та ХУАВЕЙ УКРАЇНА передбачає:

- реалізацію спільних освітніх програм з метою створення рівних можливостей у цифровому світі й розвитку навичок у сфері інформаційно-комунікаційних технологій та інших сферах професій, які будуть потрібні у майбутньому;

- укладання словника у сфері ІКТ як платформи відкритих інновацій із залученням Хуавей Україна, зацікавлених сторін в Україні та інших країнах (галузевих асоціацій, освітніх закладів, наукових та державних установ);

- розвиток проєктів з використанням новітніх технологій (віртуальна реальність, мобільні застосунки, штучний інтелект, кібербезпека, хмарні обчислення, великі обсяги даних, 5G тощо); 

- поширення інформації про сучасні технології та підхід, орієнтований на рішення (спільний з Інститутом журналістики);

- цифрову трансформацію державного управління та відновлення економіки й суспільства завдяки ІКТ у постпандемічних умовах;

- підтримка проєктів Центру інноваційного розвитку КНУ імені Тараса Шевченка у співпраці з міжнародними партнерами;

- участь у просвітницьких заходах, спрямованих на захист довкілля (цифрові інструменти, технології для освітньо-просвітницьких цілей);

- організація спільних науково-практичних конференцій та науково-дослідних проєктів;

- подальший розвиток Академії інформаційних і мережевих технологій, авторизованої Huawei, для розвитку цифрової інфраструктури в Україні.

ХУАВЕЙ УКРАЇНА ініціює проведення конкурсу  «Журналістика рішень – 2021» за темою «Цифрова економіка» спільно з Інститутом журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка та Національною спілкою журналістів України.

«Надзвичайно гостро потребують цифрової трансформації сучасні українські медіа, особливо регіональні ЗМІ. Через співпрацю із компаніями-технологічними лідерами журналісти та студенти журналістських спеціальностей можуть оперативно здобувати знання про інновації, успішно впроваджувати їх у свою практику та краще висвітлювати світ цифрових технологій для своєї аудиторії», - підкреслив  Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України.

Про Київський національний університет імені Тараса Шевченка

Київський національний університет імені Тараса Шевченка – класичний університет дослідницького типу, провідний сучасний науково-навчальний центр України. Університет заснований у 1834 році, має IV рівень акредитації та статус самоврядного (автономного) дослідницького державного вищого навчального закладу.

До складу КНУ імені Тараса Шевченка входять: 10 інститутів, 13 факультетів, 2 коледжі, ліцей, Підготовче відділення; 7 музеїв, Астрономічна обсерваторія, Ботанічний сад імені академіка О. В. Фоміна, Канівський природний заповідник, Наукова бібліотека імені М. Максимовича. Тут навчається понад 27 800 студентів.

Університет має угоди зі 375 партнерами з 69 країн світу, а також є членом Міжнародної Асоціації Університетів, Великої Хартії Університетів, Європейської Асоціації Університетів, й бере активну участь в освітніх програмах ЄС Erasmus+, Horizon 2020.

КНУ імені Тараса Шевченка є лідером у міжнародних рейтингах серед закладів освіти України.

Дізнайтеся більше на сайті: https://knu.ua/

Про компанію Huawei

Huawei є провідним світовим постачальником інфраструктури інформаційних і комунікаційних технологій (ІКТ), а також інтелектуальних пристроїв. Створюючи інтегровані рішення в чотирьох основних галузях (телекомунікаційні мережі, ІТ, «розумні» пристрої і хмарні сервіси), ми прагнемо відкрити цифровий світ, в якому все є інтелектуальним і взаємопов'язаним, для кожної людини, оселі та організації.

Комплексний портфель продуктів, рішень і послуг Huawei є конкурентоспроможним і безпечним. Завдяки відкритій співпраці з партнерами з екосистем ми створюємо довгострокову цінність для наших клієнтів, прагнемо розширювати можливості людей, збагачувати особисте життя і сприяємо впровадженню інновацій в організаціях усіх форм і розмірів.

Компанія Huawei заснована в 1987 році. Це приватна компанія, яка повністю належить її співробітникам.

Інновації Huawei спрямовані на задоволення потреб клієнтів. Ми вкладаємо значні кошти в фундаментальні дослідження, концентруючись на технологічних проривах, які просувають світ уперед. У компанії працюють понад 194 000 співробітників у більш ніж 170 країнах і регіонах, які обслуговують понад 3 мільярди людей в усьому світі.

В Україні компанія Huawei здійснює свою діяльність з 2000 року. Стратегія соціальної відповідальності «Хуавей Україна» охоплює чотири напрямки: освіта, охорона здоров’я, захист довкілля, розвиток.

Дізнайтеся більше на сайті: https://www.huawei.com/ua/.

Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Отправить:
Популярне