Прес-реліз
17.09.2020, 16:22

Довідник лікарських засобів Rx index: що потрібно знати про еквівалентність

Довідник лікарських засобів Rx index: що потрібно знати про еквівалентність - Фото

Фармацевтичний ринок України є практично повністю генеричним, тому питання взаємозамінності лікарських засобів завжди актуальне

Нагадаємо, що генеричними препаратами або «генериками» називають лікарські засоби з такою ж діючою речовиною як і у оригінального препарату. Необхідно провести фармакокінетичні дослідження, щоб визначити, чи є комерційно доступний бренд і потенційна генерична версія взаємозамінними. Повинна бути доведена біоеквівалентність або фармацевтична еквівалентність, яка показує, що активна речовина обох препаратів має однакову ефективність і в однаковій кількості діє з тією ж швидкістю.

Так як в виписаних рецептах лікарі вказують діючу речовину, фармацевт, як і пацієнт, опиняються перед вибором необхідного лікарського засобу. Для того, щоб цей вибір не був випадковим, орієнтованим виключно на рекламу або поради, науковці, професори і доценти в сфері клінічної фармакології розробили довідник лікарських засобів Rx index.

Вперше «Довідник еквівалентності лікарських засобів Rx index» побачив світ в 2016-му році і з того часу робота над ним щорічно триває. Консолідована інформація про ліцензії та статус лікарських засобів постійно актуалізується, завдяки чому будь-якому зацікавленому споживачеві доступний вже четвертий випуск довідника лікарських препаратів – Rx index 2020.

У виданні можна знайти узагальнену інформацію про взаємозамінність препаратів, що позбавляє від призначення тих чи інших ліків ex iuvantibus (пробне застосування). Така необхідність пов’язана з тим, що для реєстрації лікарського засобу в Україні досить довести його фармацевтичну еквівалентність, але це не є гарантією ефективності та безпеки. А надання інформації про дослідження терапевтичної еквівалентності не є обов’язковою умовою реєстрації.

Щоб закрити прогалину у вітчизняному законодавстві в сфері реєстрації лікарських препаратів, розробники направили запити виробникам лікарських засобів з пропозицією надати інформацію про доведену еквівалентність їх препаратів. І вся отримана інформація знайшла своє місце в медичному довіднику лікарських препаратів Rx index.

Крім друкованого видання довідника, розроблена його он-лайн версія, яка доступна за адресою RX.UA, і мобільний застосунок з однойменною назвою. Дані версії довідника мають ряд переваг:

  • мобільність - ви отримуєте доступ до інформації в будь-якій точці з доступом до мережі Інтернет;
  • актуальність - електронні версії оновлюються практично щодня;
  • зручність - сайт і застосунок мають зрозумілий інтерфейс і просту, доступну пошукову систему;
  • розширена інформація - доступ до останніх публікацій і новин.

Український довідник Rx index 2020 буде корисний не тільки пацієнтам, але і всім представникам сфери медицини, починаючи від фармацевта і лікаря, закінчуючи студентами медичних і фармацевтичних навчальних закладів.

Звертаємо вашу увагу, що довідник не є самостійним інструментом для проведення самолікування, а покликаний допомогти і полегшити завдання вибору ефективного і безпечного лікарського засобу.

 

Отправить:
Теги: Rx index
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне