Прес-реліз
21.02.2020, 10:54

Домашній перфоратор. Як не переплатити за функціонал

Домашній перфоратор. Як не переплатити за функціонал - Фото

Головні параметри, які впливають на наш вибір, повинні бути оцінені ще до покупки

Вибираючи інструмент для домашнього використання, ми вкрай рідко замислюємося про перспективи його подальшого використання. Такий потужний апарат як перфоратор, здатний на дуже багато, тому при виборі в домашній інструментарій варто враховувати кілька важливих факторів. Якщо купити перфоратор недостатню потужність, він буде працювати на піку можливостей, якщо потужність буде надлишковою, ми просто переплатимо за невикористовувані можливості. Але компроміс завжди є.

Основні параметри перфоратора

Навряд чи варто порівнювати за продуктивністю перфоратор і ударну дриль. Дриль використовує ударний спосіб роботи в якості допоміжного та чи вона здатна просвердлити отвір в камені, міцному бетоні. Вся ця робота повинна бути покладена на перфоратор, оскільки дриль, навіть найпотужніша, дуже швидко зноситься і вийде з ладу в такому режимі.

Крім цього, зусилля, прикладені до дрилі оператором, не йдуть в порівняння з легкістю буріння отворів перфоратором. Справа в тому, що його принцип дії в корені відрізняється від принципу роботи ударного дриля. Ударний механізм перфоратора може бути двох типів - електромеханічний і електропневматичний. Перший варіант практично вийшов з ужитку через архаїчної конструкції. Другий і донині активно використовується в перфораторах різної потужності.

Перевага перфораторів електропневматичного типу в тому, що при досить низькою потужності двигуна вони здатні показувати високий результат по бурінню і свердління твердих поверхонь. Залежно від розташування двигуна, перфоратори можуть мати прямий привід ударного механізму (в разі горизонтального розташування двигуна), або кривошипно-шатунний. Останній тип вважається найбільш потужним і використовується в основному професіоналами.

Головні параметри, які впливають на наш вибір, повинні бути оцінені ще до покупки. Перше, на що варто звернути увагу - потужність двигуна. Якщо ми не збираємося використовувати перфоратор щодня, для будинку цілком підійде інструмент потужністю до 500-700 Вт. Професійні моделі можуть мати потужність до 2000 Вт.

Важливо врахувати енергію і частоту удару робочого органу перфоратора. Чим щільніше матеріал, з яким ми будемо працювати, тим енергія удару повинна бути вище. Однак варто пам'ятати про те, що занадто активний вплив на цеглу, пінобетон і інші матеріали з малою щільністю може негативно позначитися на міцності всієї конструкції. Середня енергія удару у побутових моделей не перевищує 10-15 Дж, чого цілком вистачає навіть для бетонних стін.

 

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.