Прес-реліз
20.05.2020, 12:37

Чи можна розмитнити своє авто самостійно і безкоштовно?

Чи можна розмитнити своє авто самостійно і безкоштовно? - Фото

Весь детальний мануал з відео і описом кожної графи розміщений на сайті логістичної компанії Inter Trans Logistics

Тільки в квітні 2020 року імпорт автомобілів з США в Україну склав 57,5 ​​млн $. Щодня в Одеському Порту розвантажується більш ніж сто машин і кожна з них зобов'язана пройти митне оформлення. В середньому вартість послуг брокера, що набирає і подає декларацію для розмитнення, коштує від 200 $ до 400 $ за авто. Чи можна зробити це самостійно і заощадити цю суму?

Нещодавно Митна Служба України запустила онлайн-сервіс подачі декларацій для оформлення транспортних засобів фізичними особами. Саме з його допомогою можна самостійно без послуг брокера розмитнити своє авто з США чи Європи.

Митні брокери компанії Inter Trans Logistics (міжнародні контейнерні перевезення) зробили експеримент - чи може професійний брокер (не кажучи вже про простого громадянина) самостійно впоратися з новим сервісом і не потрапити ще і на додаткові витрати у вигляді штрафів?

Брокери здійснювали оформлення авто одного з клієнтів компанії, відпрацьовуючи можливі "приховані ризики" в режимі реального часу.

Як відбувається процедура самостійного митного оформлення авто?

Спочатку за допомогою ключа ЕЦП отримуємо доступ до особистого кабінету сервісу і в розділі "Ввезення легкового автомобіля" починаєте до набору декларацій.

Сама декларація складається з уже підготовленних граф, в які необхідно ввести інформацію про декларанта та автомобілі. Вказується абсолютно все: тип декларації, місцезнаходження транспортного засобу, країна походження, марка / модель авто, VIN-код, паспортні дані власника, код товару і т.д. Є спеціальні графи для прикріплення фотографій та сканів документів: паспорта, коносамента, інвойсу, тайтла і т.д.

Важливий розділ - це "Вартість". Необхідно внести не тільки інформацію з інвойсу, а й вартість всіх митних платежів (акциз, мито, ПДВ). Вказувати необхідно точну цифру, інакше якщо зробити невірні розрахунки та вказати менше (або помилитися з типом двигуна), то декларанта очікує штраф у 300% від "суми помилки".

Весь детальний мануал з відео і описом кожної графи розміщений на сайті логістичної компанії Inter Trans Logistics.

У процесі надання брокери зіткнулися з неможливістю прикріпити фото деяких документів, а також тим, що декларація подається не з першого разу. Тестова декларація була успішно подана лише з третьої спроби. До того ж, у митного інспектора можуть виникнути питання до декларанта щодо "пакування" авто і ваги нетто / брутто. Без спеціальних знань досить складно розібратися в акцизному податку, не кажучи вже про "метод визначення митної вартості". Ціна за помилку - ваговий штраф. 

Брокери ITL надійшли до висновку, що незважаючи на те, що ресурс повинен полегшити життя звичайним громадянам в розмитненні своєї машини, він може істотно ускладнити цей процес та призвести до додаткових витрат, що перевищують вартість послуг брокера.

Отправить:
Если Вы заметили орфографическую ошибку, выделите её мышью и нажмите Ctrl+Enter.
Популярне