RU

Забудьте про десктоп, мобільна версія сайту – головний пріоритет в e-commerce p

22.06.2021, 10:00
Забудьте про десктоп, мобільна версія сайту – головний пріоритет в e-commerce - Фото

На правах реклами

В сучасній розробці сайтів особлива увага приділяється особливостям пристроїв та розміру екрана. З цієї причини інтернет-магазини зазвичай мають дві версії — десктопну і мобільну. Спеціалісти платформи для створення інтернет-магазинів Хорошопу розкажуть про важливість мобільної версії сайту та вимоги до неї.

Мобільна версія не опція, а необхідність

Ще декілька років тому розробники та підприємці відводили мобільній версії другорядну роль. За об’єктивними причинами основний акцент робився на десктопній версії — вона давала більше замовлень. Щороку трафік на мобільних сайтах зростав, а разом з ним — кількість покупок зі смартфонів. Причина у нових покупцях, яких приводить e-commerce. Вони володіють лише смартфонами або ж сидять через них в інтернеті більшу частину часу. 

В деяких нішах, клієнти нашої платформи отримують до 90% своїх замовлень з мобільної версії та це не аномалія, а тенденція в e-commerce. За даними порталу Statista, світовий об’єм покупок з мобільних у 2020 році склав $2,91 трлн. Очікується, що в 2021 сума збільшиться ще на третину. Для порівняння — в 2016 році цей показник дорівнював $970 млрд. Так сформувався новий принцип: хочете, щоб інтернет-магазин продавав — займайтесь мобільною версією.

Mobile-first indexing

Починаючи з 2019 року Google індексує нові сайти віддаючи пріоритет мобільній версії. В компанії пояснюють це тим, що користувачі частіше гуглять на смартфонах, ніж на десктопі. З червня 2021 року mobile-first indexing застосовується до всіх сайтів — це означає, що позиції в пошуковій видачі визначаються за контентом на мобільній версії.

Рекомендації Google для мобільних сайтів

Google випустив перелік рекомендацій для того, щоб підготувати власників сайтів до нових правил індексації. За ними можна зрозуміти якою хочуть бачити мобільну версію представники Google — головною. Google прямим текстом говорить, що зміст мобільної версії має бути як мінімум однаковим з десктопом. Мобільну версію вже потрібно вважати основною — займатися спочатку нею, а потім десктопним аналогом. 

Сліпо керуватися вимогами Google та думати, що якщо мобільний сайт їм відповідає, то все добре — це помилковий шлях. Про це говорить навіть представник компанії Джон Мюллер: "Сайт може підходити для mobile-first індексації, але при цьому бути непридатним для використання на смартфонах". Мобільну версію потрібно розробляти, а не тримати її заради галочки.

Основні принципи мобільної версії

Ми займаємось створенням інтернет-магазинів багато років та зрозуміли для себе, що зручність покупців — це перше, про що потрібно думати під час розробки. Коли йдеться про мобільну версію, хороший користувальницький досвід стає ще важливішим, тому що самі по собі смартфони специфічні. Ми сформували три принципи, яким має відповідати мобільна версія. 

Користувачі зустрічають за UX та проводжають за ним же. Якщо на сайті непродумана навігація та кульгає юзабіліті — клієнти надовго не затримуються. Ми досі бачимо мобільні сайти, де немає звичайних фільтрів для пошуку по каталогу товарів. З таким же успіхом можна видалити курсор на ПК та намагатися користуватися сайтом.

Швидкість завантаження важливіша, ніж здається. Швидкість можна було б віднести до одного з факторів комформу і це не було б помилкою. Але окрім комфорту, від швидкості завантаження залежить позиція сайту в пошуковій видачі, тому що її оцінює Google. Якщо мобільна версію візуально завантажується нормально, то сервіс Google PageSpeed Insights може вважати інакше. Перевірте це власноруч та ви побачите, що, замість 70-80 балів з 100, багато інтернет-магазинів отримають 40 та менше. 

Мобільні девайси — це не ПК та не ноутбуки. Так, це фраза рівня "дякую, кеп", але про це потрібно пам’ятати. Швидше за все, у вас були випадки, коли ви не могли нормально користуватися сайтом, тому що банально кнопки було незручно натискати пальцем. Дизайн має бути адаптований до екранів смартфонів, щоб користувачу не доводилось змінювати масштаб для натискання кнопки або перегляду банеру. Кількість оновлень сторінки краще мінімізувати — це зробить роботу сайту плавнішою. Навіть повернення на минулі сторінки потрібно пропрацювати, тому що на смартфоні це робити незручніше, ніж на ПК.

Вплив мобільної версії на продажі

Застосування описаних принципів дає найважливіший для інтернет-магазину результат — збільшення продажів. Хорошоп переконався в цьому на практиці. Нещодавно ми оновили мобільну версію клієнтських сайтів та через деякий час попросили клієнтів показати як змінився коефіцієнт транзакцій. Коефіцієнт транзакцій показує відношення кількості замовлень до кількості сеансів. 

До оновлення коефіцієнт транзакцій на мобільній версії був нижчим, ніж на десктопі. Після оновлення на сайтах, які ми дослідили, показник зріс до рівня десктопу. У деяких клієнтів зростання сягнуло 30%, з урахуванням того, що трафік залишився на тому ж рівні. 

Оновлена мобільна версія схиляє відвідувачів до замовлення. Раніше вони могли не знайти товар через труднощі з навігацією або їм заважала недостатня швидкість завантаження, а тепер цих проблем немає.

Переосмислення поглядів

Говорити, що мобільна версія тільки стає основною для інтернет-магазинів — неправильно. Вона стала нею ще вчора, просто це потрібно нарешті зрозуміти. Забудьте про десктоп, мобільна версія — головний пріоритет в e-commerce. 

Відсутність мобільного сайту або його погана якість ставить бізнес у заздалегідь програшне становище. Якщо ви опинилися в такій ситуації — Хорошоп може це виправити. Швидкою та зручною мобільною версією користуються 2500 наших клієнтів — приєднуйтесь до них.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини