RU

Якщо вашого бізнесу немає в інтернеті, то вас немає в бізнесі – Moneyveo p

11.02.2021, 12:02
Якщо вашого бізнесу немає в інтернеті, то вас немає в бізнесі – Moneyveo - Фото

На правах реклами

Локдаун, коронавірус, самоізоляція, соціальна дистанція тощо – за версією британського словника англійської мови Collins English Dictionary, ці слова були найбільш вживаними у 2020 році. І хоча таке поняття, як "переведення в онлайн" у цьому переліку не фігурує, впевнені, що воно було не менш важливим для соціуму та бізнесу. Ба більше, задачі з цифровізації операцій та, зокрема, бек-офісу (внутрішніх процесів) залишаться актуальними і у найближчому майбутньому. Як налагодити онлайн-процеси, вдосконалити захист інформації, сформулювати правила роботи тощо – про все це розповідається в освітньому серіалі для підприємців "Переведення бізнес-процесів в онлайн". Над його створенням працювали фінтех-компанія Moneyveo та Міністерство цифрової трансформації України.

Представники топменеджменту Манівео, які ділились своєю експертизою в рамках серіалу, розповідають, що кожний випуск базується на практичних кейсах. За роки роботи їх накопичилось чимало. Адже впроваджувати віддалену роботу в Moneyveo почали ще у 2017 році. Group CEO компанії Альона Андронікова зазначає: "Завдяки нашій стратегії Digital 360 ми змогли завчасно налаштувати бізнес-процеси для роботи онлайн. За останній час ми удосконалили діяльність і готові ділитись досвідом".

А Андрій Ремізов, керівник онлайн-складової національного проєкту з розвитку підприємництва Дія.Бізнес, додає, що в умовах пандемії коронавірусу перед українським бізнесом гостро постало питання переведення бізнес-процесів в онлайн: "Підприємці мають знати, як адаптуватися в складних умовах та вдосконалити свою діяльність, керуючись найкращим досвідом. Саме тому в рамках національного проєкту з розвитку підприємництва Дія.Бізнес спільно з партнерами ми створили спеціальний серіал. Він допоможе українському бізнесу розібратися, як перевести свої бізнес-процеси в онлайн і які інструменти для цього використовувати".

Вже у першому випуску серіалу "Переведення бізнес-процесів в онлайн" піднімаються такі питання:

  • Онлайн-формат роботи – це виключно карантинний тренд?

Звичайно, що карантин значно прискорив діджиталізацію. Проте цей процес відбувався і до локдауну (і, певно, продовжиться після нього). Цьому сприяють такі фактори, як формування співробітника нового типу, розвиток мобільних технологій, інноваційна освіта тощо.

  • Чи є переведення в онлайн універсальним рішенням для всіх?

Такий формат має як свої переваги, так і недоліки. Серед останніх можливі втрата продуктивності, складнощі зі створенням та зміцненням корпоративної культури, необхідність докладати додаткових зусиль для підтримання якісної комунікації тощо.

Цікавим варіантом є також так званий гібридний онлайн-бізнес, тобто мікс онлайн- та офлайн-роботи. В будь якому випадку, обираючи оптимальний для себе формат, компанія має виходити з власної цифрової "зрілості".

  • З чого почати діджиталізацію процесів?

Як машина не поїде без двигуна, так і віддалена робота неможлива без певних інструментів. Перше, над чим потрібно попрацювати – це над адмініструванням віддаленої роботи IT-службою. Вона має встановити VPN на комп'ютер кожного співробітника. Також усі співробітники мають бути забезпечені якісною технікою.

У цьому курсі презентовано інструменти та практики, які можуть допомогти підприємцям ефективно перевести бізнес-процеси в онлайн: процесний офіс, Desk Sharing, Mobility first, Cloud first, трекінг робочого часу тощо.

Безкоштовно подивитися освітній серіал можна на порталі Дія.Бізнес.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини