RU

Як забезпечити безпечну діагностику та лікування очей під час карантину p

03.09.2020, 10:00
Як забезпечити безпечну діагностику та лікування очей під час карантину - Фото

На правах спонсорства

Дистанційна робота, безконечні онлайн-включення та життя в обнімку з гаджетами стали в останні місяці новою реальністю для багатьох українців. Пандемія COVID-19 змінила побут, роботу та світовідчуття мільйонів офісних працівників. Але, разом із змінами в режимі дня та устрої життя, ті, хто працює з дому, відчули й інші зміни – зокрема, в стані здоров'я. Чи є лікувальні установи в період пандемії місцем з підвищеним рівнем небезпеки зараження? Чи варто йти до офтальмолога в карантин, або краще зачекати?

Ні, звичайно ж, можна підібрати окуляри в найближчій оптиці. Але, без належного огляду фахівцями та сучасної діагностики, «випадковими» діоптріями в красивій оправі можна лише нашкодити. А якщо ваш діагноз вимагає продовження раніше початого рішення, то припиняти його або відкладати на потім, прикриваючись пандемією, причин немає.

Йти до лікаря потрібно негайно. Звичайно, краще, з точки зору сервісу та компетенцій, зробити це в приватному медичному центрі. Флагманом серед українських офтальмологічних клінік є клініка «АЙЛАЗ». І ось три важливі питання та відповіді про обстеження і лікування органів зору у фахівців «АЙЛАЗу».

1. Чи можливо проконсультуватися з фахівцем в режимі онлайн?

Так, такий варіант спілкування з лікарем існує. Але онлайн-спілкування, без очного обстеження, для постановки діагнозу, корекції зору або лікування недостатньо. Сучасне офтальмологічне обстеження вимагає виконання великої кількості тестів, провести які в «видаленому режимі» неможливо. Правильна діагностика вимагає живого спілкування з пацієнтом. Тому офлайн-зустріч з фахівцем в більшості випадків – не бажання пацієнта, а гостра необхідність.

2. Якщо виявлені небезпечні гострі стани, як терміново може бути проведене лікування?

Деякі гострі стани вимагають термінової операції. Відкладати їх рівноцінно добровільній втраті пацієнтом зору. Адже, наприклад, при глаукомі або відшаровуванні сітківки щонайменша відстрочка загрожує необоротними наслідками для очей. У клініці «АЙЛАЗ» навіть в період карантину створені умови, при яких операцію можна виконати негайно.

3. Чи є безпечним лікування в «АЙЛАЗі» під час карантину?

У будь-якій сучасній медичній установі чистоті та гігієні приділяється особлива увага. З моменту запуску клініки «АЙЛАЗ» в медустанові система пацієнтопотоку влаштована так, щоб люди мінімально перетиналися один з одним і рухалися по колу. Тому коронавірус і карантин внесли до роботи клініки лише незначні корективи.

Зокрема, в клініці введений обов'язковий масочний режим, співробітникам і пацієнтам «АЙЛАЗу» тепер вимірюють температуру, всім доступний антисептик для обробки рук. Крім того, в клініці контролюють дотримання гігієнічної дистанції 1,5 м і обмежили кількість супроводжуючих для кожного пацієнта – в карантин з пацієнтом може увійти до клініки лише один супроводжуючий.

При цьому пацієнтів приймають строго за попереднім записом, що мінімізує скупчення людей перед кабінетами. Після кожного пацієнта робочі поверхні як раніше, так і зараз, обробляють антисептиком.

Але це не головне, хоча і важливо! Головне – це повітря. Адже вірус проникає до нас в організм не лише при безпосередньому контакті, він проникає до нас з повітрям!

Тому найголовніше – це  система очищення повітря: те, що не можна додати (як термометр); те, що і є головним в безпеці пацієнтів.

У клініці «АЙЛАЗ» застосовується унікальна система кондиціонування та повітрообміну. Ця система забезпечує клініку стерильним і знепиленим повітрям у всі приміщення!

У всій будівлі повітря в приміщення подається після попереднього знепилювання (спочатку в магнітних пилових пастках, потім фільтрується спеціальними фільтрами), потім він знезаражується ультрафіолетом, заморожується (видаляється вся волога), після чого нагрівається до 23-24 градусів і зволожується до 25-30%. Обмін такого повітря відбувається з частотою 10 раз на годину!

Більш того, в операційному блоці такі фільтри працюють поодинці на кожен операційний зал і стерильне повітря подається під підвищеним тиском. У кожному операційному залі встановлена система ламінарних потоків, а це означає, що в полі 6 квадратних метрів всі постійно знаходяться в атмосфері повної стерильності повітря.

Така система очищення та стерилізації повітря плюс обробка поверхонь і рук дозволяє максимально знизити ризик інфікування в період загрози зараження коронавірусом, проводити і діагностику, і, при необхідності, оперувати пацієнтів, не ставлячи під загрозу ані їх життя, ані здоров'я очей невиправданими очікуваннями «коли все пройде».

Створити такі умови неможливо в пристосованому приміщенні (житловий будинок, офісний центр тощо). Красивий інтер'єр не гарантує нам безпеку.

Вибираючи сьогодні клініку для лікування, думайте про вашу безпеку, відвідуйте спеціалізовані офтальмологічні клініки з правильною організацією безпеки.

Більше про те, як влаштована робота найсучаснішої офтальмологічної клініки країни – у відеосюжеті.

Клініка «АЙЛАЗ» www.ailas.com.ua

04073, Україна, м. Київ, просп. С. Бандери, 17/1

Тел.: 0(44) 364 10 01

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини