Як спланувати бізнес в 2021: поради експертів p

09.11.2020, 19:30
Як спланувати бізнес в 2021: поради експертів - Фото

На правах спонсорства

2020 й рік хвацько посміявся над нашими фінансовими планами. Пандемія, локдаун і економічна криза перекреслили усі стратегії. Як спланувати прийдешній рік, враховуючи гіркий досвід попереднього?

Непередбачуваний хаос "двадцять-двадцять" пустив прахом багато проектів. Але давайте будемо чесними. І в безтурботні роки планування бюджету не завжди виправдовувало надії. Спочатку: захоплюючі плани, запаморочливі реформи. А в підсумку: наш гордий флагман руйнується через дрібні айсберги сперечань, уточнень і боротьби за ресурси.

Якщо подивитися під іншим кутом, поточний рік дає нам можливість різко вирватися з цієї трясовини і назавжди змінити підхід до стратегічного планування. Пропонуємо три способи для досягнення цієї мети.

1. Коригуємо мету бюджетування.

Поширена модель планування бюджету така. Топ-менеджер пророкує дії для отримання прибутку, приймає рішення про розподілення ресурсів, контролює співробітників. Але така формула нерезультативна під час тривалої кризи, поєднаної з пандемією, загальною панікою і іншими "вершниками апокаліпсису". Щоб вистояти в такій бурі, багато успішних компаній йдуть на ризики, відходячи від початкового плану.

Ефективне планування передбачає підвищення результативності, виходячи з інтересів споживачів, інвесторів, співробітників і т.д., жертвуючи точним виконанням затвердженого бюджету. Гнучкість, адаптивність і зріст набагато важливіші за спроби втиснутися в рамки заздалегідь запланованого.

Порада: датований щоденник Brunnen дозволяє розписувати плани на рік вперед, розбиваючи їх на детальні підзадачі на кожен день

2. Цілимося на кінцеву успішність, а не на педантичну фінансову точність.

Плани вийшли за рамки бюджету? Докладний аналіз інвестицій з розстановкою пріоритетів веде до скорочень, а економія обіцяє зростання прибутку? Звучить обнадійливо, але на практиці це не завжди працює.

Як варіант: замість статичних цілей, які розраховуються на першому етапі, складаємо стратегічний пакет з гнучкими інструкціями з розпорядження бюджетом при різних зовнішніх сценаріях. І не випускаємо з виду наступні моменти.

  • Розподіл коштів між фактичною діяльністю та інвестуванням в інновації (включаючи моментальні і багатоетапні).
  • Баланс розподілу ресурсів між різними категоріями клієнтів.
  • Поділ ресурсів між каналами продажів.
  • Бюджет на технологічні завдання поділяємо на обслуговування поточної працездатності і можливе розширення функціоналу.

Проаналізувавши це, можна виявити, що левова частка бюджету витрачається на обслуговування і ремонт застарілого обладнання, а топові канали залишаються без належної уваги. Гнучкість в кризових умовах – це готовність до різних сценаріїв. Важливо скласти прогноз успішності при відмові від різних цілей, не зачіпаючи стратегічні.

Порада: для гнучких стратегій підходить Brunnen Смарт: щотижневик з блокнотом "2-в-1" для контролю справ і вільного викладу заміток, ідей і зауважень

3. Планувати часто і швидко. Максимальної точності можна досягти, адаптуючи довгострокові цілі до реальності, враховуючи поточні помилки. Якщо на шляху перешкода, – опрацьовуємо можливі ризики і прогнозуємо можливі втрати/придбання при різних варіантах розвитку подій. Схожий метод використовують бостонські експерти Д. Рігбі, Д.Спітс і С.Берез.

Контролювати коловерть зустрічей, завдань і заходів? Для цього створені щотижневики Brunnen Бюро. Продуманий внутрішній блок, преміальна якість, широкий формат. Статусний планер з охопленням тижня на розвороті

Планування приватних цілей і особистої ефективності на 2021 рік

Кожна глобальна мета – результат діяльності цілісного організму, що складається з індивідуумів. І крім загальної стратегії розвитку бізнесу, важливо впорядкувати власні завдання, привести в порядок справи в особистій зоні відповідальності. Кожен зірваний дедлайн, за принципом доміно, відбивається на цілих ланцюжках відповідальних. Тому важливо не тільки налагодити власний робочий ритм, але і привчити до нього всіх співробітників. Бізнес-щоденник в цьому допоможе.

Щоденник Brunnen – німецька класика ділового планування

Щоденник, щотижневик і блокнот – три кити, на яких десятиліттями базуються особисті історії успіху. Вони привчають до пунктуальності і грамотного розподілу часу. На відміну від електронних застосунків, допомагають сконцентрувати увагу і не відволікатися на гаджети: у вас є тільки ви, ваші думки і чистий аркуш паперу.

Яким буде 2021 рік? Жоден експерт точно не спрогнозує майбутнє. Ми не можемо перестрахуватися від усього, густо постеливши перед собою соломки. Але тільки від нас залежать наші рішення. Взяти на себе відповідальність за стратегію та гнучко реагувати на ситуацію – шлях до успіху через терни перешкод.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

LIGA радниківНевидимая власть. Зачем руководству страны 500 советников и помощников