Як при закупівлях дізнатися приведену вартість - SRM APS SMART p

18.10.2019, 11:00
Як при закупівлях дізнатися приведену вартість - SRM APS SMART - Фото

На правах реклами

Під час закупівлі недостатньо орієнтуватися тільки на ціну товару. Потрібно також враховувати нецінові критерії поставки, які у перспективі можуть вплинути на якість і ліквідність товару. Для об'єктивної оцінки в програмі автоматизації закупівель реалізовано спеціальний унікальний функціонал.

Про це розповіли представники української системи автоматизації управління закупівлями SRM APS SMART. Її функціонал "приведена вартість" використують більш ніж 40 компаній. Серед них - UMG Investments, Велика Кишеня, Глобине, Trade Hub (ТМ Хлібодар), Астарта.

Наприклад, один і той же товар у різних постачальників може бути:

а) різної якості;

б) з різним терміном придатності;

в) з різними терміном і умовами постачання;

г) з різними умовами упаковування, зберігання;

д) різними умовами оплати і т.д.

Всі ці критерії можуть бути важливими для замовника. Але щоб не порівнювати складні таблиці, можна прийти до єдиного значення - приведеної вартості.

Коментує Максим Леонтьєв, СЕО Trade Hub: "При виборі контрагентів важливо враховувати фактори різного роду. Але як їх порахувати? Модель приведеної вартості дозволяє оцінити вагу кожного фактора у числовому вираженні. Формула, що реалізована в APS SMART, дає можливість врахувати всі критерії оцінки постачальників за лічені секунди ".

Перетворення безліч факторів в одне зрозуміле значення реалізовано в системі APS SMART. Працює воно таким чином:

1. Закупник створює заявку на закупівлю. Крім бюджету закупівлі він може вказати інші обов'язкові - кількісні та якісні - критерії.

2. Постачальники подають свої пропозиції - в тому числі з відповідями щодо критеріїв, які запитувалися.

3. Система автоматично за закладеними алгоритмами надає вагу (бал) кожному із зазначених критеріїв і розраховує приведену вартість.

4. Подальші торги проходять вже за приведеною вартістю . У таблиці вибору відображається не просто рейтинг і ціна, а ціна і приведена вартість по кожній позиції і по кожному постачальнику.

5. Закупник вибирає постачальника з кращою приведеною вартістю - це відбувається автоматично і швидко.

В APS SMART уточнюють: рішення гнучко може налаштовуватися, є вбудований редактор формул для розрахунку приведеної вартості.

Більш об'єктивні методики оцінки закріплюються навіть в законі. 19 вересня Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроект про державні закупівлі. Серед іншого він вводить на Prozorro можливість додати нецінові критерії оцінки тендерної пропозиції. Таким чином держзамовник зможе врахувати більше чинників при ухваленні рішення.

SRM APS SMART дає можливість бізнесу управляти витратами, розширювати воронку постачальників, оцінювати роботу закупівельного персоналу. Вона інтегрується з різними ERP-системами: 1С, SAP, Oracle, Microsoft і т.д.

Головні переваги системи - зниження витрат і 100% контроль витрат на постачання, до 20% фінансової економії за рахунок зниження цін на закупівлю, збільшення кількості постачальників, підвищення конкуренції, зниження складських запасів і економії робочого часу, а також кількості задіяних закупівельників.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проектКак четвероногие спасают физическое и ментальное здоровье хозяев во время коронакризиса