RU

Як пандемія змінює ставлення українців до медичного страхування p

23.12.2020, 11:40
Як пандемія змінює ставлення українців до медичного страхування - Фото

На правах спонсорства

Інтерв'ю із засновницею компанії "Страховий адвокат", Інною Гарцуєвою

2020 для всіх став несподіванкою і повною трансформацією пріоритетів. Як пандемія змінює ставлення українців до медичного страхування?

Однією з найважливіших цінностей цивілізованого суспільства є доступність для населення базових медичних послуг. На жаль, Україна поки далека від цього рівня. Державні реформи в галузі медицини буксують і поки не покривають спеціалізовану медичну допомогу. Для працюючого населення єдиним способом отримати якісні медичні послуги на сьогодні залишається впровадження на підприємствах медичного страхування. На жаль, цією можливістю користуються лише 5% українців. 2020 рік став несподіванкою для професіоналів страхового ринку і приніс сплеск інтересу до страхування здоров'я. Цього року обсяг надання медичних послуг через страхові компанії виріс майже на 30%. Іншим цікавим фактом стало те, що цей приріст відбувся не за рахунок іноземних компаній або компаній з іноземними інвестиціями, а завдяки українському бізнесу.

Яке завдання вирішують підприємства, витрачаючи гроші на страхування персоналу під час кризи?

Розумієте, раніше соціальні пакети в компанії були прив'язані до зростання бізнесу, зростання самої компанії. Була така можливість. Це допомагало залучати та утримувати кваліфікований персонал. Цього року в багатьох галузях бізнесу зростання зупинилося, а багато хто відчуває негативні тенденції. В таких умовах змінилося саме значення страхування здоров'я. Компанії стали використовувати його не як додаткову опцію в соціальному пакеті, а як компенсацію.

Повноцінне покриття вартості клінік і медикаментів на 300 000 грн. (Реальна цінність послуги для хворої людини) обійдеться для роботодавця в 500-700 грн. на місяць або 17-23 грн. на день.

Якщо ж збільшити заробітну плату на аналогічну суму, то, швидше за все, це не викличе позитивної реакції, а може викликати подив і негатив.

Вдумайтеся в цифри! Людина може отримати реальне покриття витрат на 300 000 грн. в разі захворювання за ціною однієї чашки кави, яку випиває щодня.

Для багатьох сімей подібні витрати, в разі самостійної оплати медичних послуг, можуть стати просто фатальними.

А яка роль в цьому процесі страхового брокера?

Для того, щоб впровадження соціальних пакетів в компанії стало реальністю, необхідно виконати величезну роботу: створити програму, проаналізувати стабільність страхової компанії, швидкість та якість роботи медичного асистансу, порівняти бази медичних установ, врахувати виключення, неочевидні, на перший погляд, підводні камені в договорах страхування і, найголовніше, – це навчити команду ефективно користуватися медичним полісом. Щодня наш відділ супроводу проводить презентації для застрахованих клієнтів. Професійний брокер не просто проводить аудит і адаптує програму під конкретні потреби клієнта, він бере відповідальність і цілий рік супроводжує застрахованих.

Які рішення страховий ринок пропонує від ковіду?

Почнемо з того, що будь-яка пандемія є абсолютним винятком для страхових програм. Це суперечить самій ідеї страхування.

Однак, страхові компанії відгукнулися на потреби ринку і розробили спеціальні програми, що покривають це захворювання. Перший спосіб – використання спеціально виділених в рамках страхової програми корпоративних лімітів, які компанії можуть використовувати на свій розсуд.

Але цього року з'явилися і нові страховки з виплатою за подією "позитивний ПЛР тест". Людина, яка отримала позитивний ПЛР тест гарантовано отримує від 5 000 до 20 000 грн. і витрачає їх на свій розсуд. Ми підключили до таких програм більше 200 юридичних осіб за останні півроку. Багато з них раніше ніколи не страхували персонал. В кінці року ми зіткнулися з ще однією несподіванкою: бюджети, виділені на конференції, тренінги та святкування новорічних корпоративів стали масово перенаправляти на страхування від критичних захворювань або ковід.

А чому бюджет був перенаправлений саме на ці потреби?

Я вважаю, що всі бачать статистику. За перші 9 місяців 2020 року, за січень-вересень, в нашій країні від хвороб системи кровообігу померло 287 501 осіб, від новоутворень ще 58 516 осіб. Смертність від серцево-судинних захворювань все одно в десятки разів вища, ніж від вірусу. Тому і страхування від критичних захворювань цікавить компанії все більше і більше. З цим стикається кожен керівник, але далеко не всі знають, що є програми, вартістю до 100 грн. в місяць, при яких хворий отримує виплату в 100 000 – 200 000 грн. Цього року серед наших застрахованих є кейс з виплати 3 млн. грн. Це допомагає розвінчати міфи про те, що страхування життя і здоров'я не працює в Україні. Навпаки, це єдиний цивілізований спосіб отримати доступ до якісних, як правило, дорогих медичних послуг.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини