RU

Як накопичувати кошти правильно. Досвід України та світу p

26.03.2021, 09:00
Як накопичувати кошти правильно. Досвід України та світу - Фото
копилка деньги (pixabay.com)

На правах реклами

Думка директора департаменту Private Banking АТ "Банк Альянс" Катерини Доновської

Тема накопичення, на перший погляд, належить до економічної категорії, але  вважаєю, що це поняття набагато ширше.  У власному блозі  розповідаю як створити власне майбутнє.

Все походить з родини: батьки закладають у дітей поняття про зовнішній світ, гроші, працю, цінності. Діти отримують знання про те, як здобуваються економічні блага. В ігровій формі батьки навчають, що можна одразу витратити кишенькові гроші, а можна відкласти на майбутнє, даючи уявлення про накопичення. 

Кожне домогосподарство містить зменшену, спрощену модель фінансового ринку, в якій діти у ролі вкладників, а батьки – розпорядників їх невеликого капіталу. 

Важливо пояснювати, яке значення мають гроші, яка їх роль для людини, як вони з'являються і використовуються. На основі цього діти, виростаючи, формують ставлення до монетизації праці.

Накопичення — ціла культура, яка формувалася протягом кількох поколінь.

Зараз спостерігається стала тенденцію в корпоративному бізнесі щодо пошуку альтернативних способів заохочення співробітників шляхом розробки планів довгострокового забезпечення.

В США давно звернули увагу на дефіцитарність бюджетного фінансування, тому в їх системі накопичення беруть участь мінімум три сторони: працівник, держава і роботодавець.

У Великобританії теж залучають роботодавців до створення додаткових до державних власних пенсійних накопичень.

У Австрії одна з програм передбачає, що будь-який житель пенсійного віку, може стати рантьє: купувати квартири без сплати ПДВ для комерційного використання.

На певних етапах становлення України, її фінансової системи та спроможності ринку капіталу розглядалося створення власних недержавних пенсійних фондів у якості довгострокового інструменту накопичення відрахувань одночасно з державною пенсійною системою.

В Україні не передбачено централізованих накопичувальних фондів для громадян на законодавчому рівні. Самостійно державний бюджет не зможе забезпечити необхідний обсяг соціальних виплат. Виникає необхідність залучити роботодавців від бізнесу до формування нової системи акумулювання і накопичення для населення.

Державі необхідно виокремити стратегічно важливі категорії для виділення фінансування, в той час, як іншим потрібно сфокусувати увагу на альтернативних джерелах – саме детальний огляд надійних джерел накопичення, яким можна довірити власний капітал і став першою темою блогу.

Подяка за локацію для зйомок галереї сучасного мистецтва "Art Fashion" та бутіку "Старовинна книга"

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини