Як 3D-друк пришвидшує виробництво нового продукту

На правах спонсорства
Українська компанія Infomir першою у Східній Європі придбала промислову лінію 3D-друку HP Jet Fusion 5210. Виробник розпочне друк корпусів «розумних» приладів, також принтер допоможе стартапам й середньому бізнесу.
3D-друк чи лиття під тиском?
Для лиття під тиском застосовують прес-форми — своєрідний «негатив» об’єкта, куди заливають пластик. Зазвичай їх виготовляють зі сталі, алюмінію чи сплавів, здатних витримувати температуру розпеченого полімеру (до 270 ºС).
Індустріальне устаткування для лиття пластику коштує мільйони доларів, а в разі роботи з підрядником компанії платять за послугу, прес-форму, матеріали й виготовлення прототипу. Доробляння форм також вимагають часу та коштів. Це окупається тільки в умовах масового виробництва.
Infomir понад 20 років виливає корпуси й деталі для IPTV/OTT-приставок MAG, електролічильників Matrix AMM та LED-світильників Jooby. 2018 року компанія надрукувала прототип портативного підсилювача звуку Whooshi — для цього не довелося виготовляти прес-форму.
Уже під час запуску масового виробництва Bluetooth-підсилювача Whooshi Infomir перейшов на лиття під тиском.
Коли невелика партія деталей потрібна швидко й недорого, найліпшим вибором залишається 3D-друк. З ним виробники гнучко й оперативно покращують дизайн продукту, виготовляють прототипи й готові до використання вироби. Тому в жовтні 2019 року вітчизняна компанія придбала лінію HP Jet Fusion 5210.
Як Infomir застосовує лінію HP Jet Fusion 5210?
HP Jet Fusion 5210 придатна для дрібносерійного виготовлення виробів з термопластів. Деталі готові до експлуатації без фінішного оброблення. Друк дає змогу створювати унікальні вироби, не виготовляючи нових прес-форм.
В Україні популярні сотні моделей водомірів, і до кожної потрібна накладка певної форми. Лиття не окупається, бо зазвичай клієнти замовляють не більше як 200 накладок. Раніше подібних завдань ніхто не виконував, але завдяки 3D-друку Infomir зможе зробити це своєчасно і за прийнятною ціною.
Лінія HP здатна працювати цілодобово, тому компанія Infomir готова виконувати замовлення інших компаній. Дізнатися докладніше про технологію 3D-друку й розрахувати вартість замовлення можна на офіційній сторінці проєкту.
«Адитивне виробництво — вдале рішення, щоб надрукувати партію прототипів і послідовно вивчити продукт. Коли виправлені недоліки форми, можна запускати серійне виробництво».
Унікальна лінія 3D-друку допоможе Infomir виготовляти корпуси давачів руху й накладки на прилади обліку. Компанія готова допомогти вітчизняним виробникам заощаджувати місяці й десятки тисяч доларів. 3D-друк більше не доведеться замовляти за кордоном — тепер і в нашій країні є найліпше устаткування для виготовлення прототипів, тестування дизайну продукту й запуску дрібносерійного виробництва.
Комментарі