RU

Українське студентство покаже приклад екосвідомості та інноваційного мислення pr

15.04.2021, 11:21
Українське студентство покаже приклад екосвідомості та інноваційного мислення - Фото

На правах партнерства

Протестувати власні ідеї та допомогти в модернізації країни – такі можливості відкриваються перед студентами українських навчальних закладів, які беруть участь у "Першому Всеукраїнському Могилянському відкритому хакатоні". Його мета – знайти яскраві ідеї та надихнути майбутніх лідерів, яких потребує Україна в час динамічних змін та турбулентності.

Ставка на ідеї та потенціал

Активних, прогресивних та талановитих студентів потрібно підтримувати та надавати їм можливості для розвитку. Такий підхід допоможе молоді повірити у свій потенціал та спрямувати його на користь країни. Для бізнесу це гарна можливість познайомитися з перспективними та патріотичними представниками нового покоління, які можуть запропонувати свої знання та вміння задля взаємної користі та глобальних позитивних змін.

Саме тому так важливо створювати кластери нових ідей та поглядів на буденні й глобальні проблеми. Розбудову одного з таких інноваційних кластерів започатковано проектом "Могилянський відкритий хакатон (МВХ)". Це конкурс новаторських ідей серед студентської молоді. Мета хакатону – зібрати інноваційні розробки у сферах екології, енергетики, суспільно-орієнтованого підприємництва та посприяти їх практичній реалізації. Проект було ініційовано у співпраці Києво-Могилянської Академії та енергетичної компанії "Мегатрейдінг" за підтримки Міністерства розвитку громад та територій України та Київської міської державної адміністрації, а також представників українського бізнесу та медіа.

Андрій Китаєв – Керівник Центру енергоменеджменту НаУКМА

Андрій Китаєв, керівник Центру енергоменеджменту Києво-Могилянської академії, співавтор проекту, розповів, що ідея організації хакатону виникла під час професійного спілкування з бізнесом. "Ніхто до нас не приїде і Україну за нас не відбудує, тому ми повинні розраховувати, перш за все, на власні сили, наполегливу системну роботу та потенціал молоді".

Ніна Чала – доктор наук з державного управління та професорка НаУКМА

"Сучасна інноваційна платформа співпраці із доступом до якісних кадрів, інноваційних проектів, можливостей дуальної освіти, організаційних та фінансових ресурсів вкрай потрібна і університетам, і бізнесу, і владі. Бізнес отримає доступ до перспективних кадрів та нових ідей для розвитку, молодь – додаткову мотивацію та можливість показати себе у проектній роботі, знайти сферу своєї реалізації, викладачі та експерти – залучення до вирішення науково-практичних бізнес-задач, а влада – створення робочих місць та наповнення для своїх соціальних політик" – вважає співавторка проекту Ніна Чала, доктор наук з державного управління та професорка НаУКМА.

В підготовці МВХ використана практика самоврядування. Більшість процесів по організації та технічному забезпеченню заходу (розробка та наповнення сайту, комунікація з бізнес-спільнотою, залучення учасників тощо) виконуються представниками студентства. Це дозволяє створити ком’юніті креативних студентів, які реалізують свій потенціал у різних сферах та шукають найкращі шляхи застосування знань, отриманих під час навчання.

Олександра Гуменна – в.о. Президента НаУКМА, співавторка проект МВХ

"Розвиток інноваційної екосистеми сталого розвитку в Україні можливо досягнути завдяки компетенціям, що напрацьовані в Могилянці. Ми готові дати раду управлінню бізнесом, стратегічному, інвестиційному та проектному менеджменту, бізнес-адмініструванню, маркетингу, розробці адаптивних економічних моделей, публічному врядуванню та розбудові сучасних комунікацій", – підсумовує в.о. Президента НаУКМА Олександра Гуменна, співавторка проекту.

Принципи взаємної вигоди

Могилянський відкритий хакатон – це перша ланка у ланцюгу дуальної освіти, яка дає молоді можливість не тільки отримувати академічні знання, а й виходити на реальний ринок бізнес-ідей та реалізовувати власний потенціал. Окрім хакатону, який планується зробити регулярним, у цей ланцюг також входять Могилянська школа майбутніх лідерів та практична співпраця з бізнесом та місцевим самоврядуванням.

Найактуальніша проблема української енергетичної сфери з точки зору бізнесу – хаотичний, невпорядкований ринок, некваліфіковані учасники, які працюють за неефективними застарілими стандартами, прогалини в законодавстві. Це породжує можливості для цінових маніпуляцій та веде до ризиків всіх учасників галузі.

Спілкуючись з клієнтами, в компанії "Мегатрейдінг" відстежили запит на оптимізацію витрат та складнощі клієнтів з плануванням своїх потреб в електроенергії. Невміле планування спричиняє надмірне споживання електричної енергії, якого можливо уникнути. Якщо дивитись на це питання в перспективі 10-20 років, зниження надмірного споживання електроенергії завдяки правильному плануванню, вже істотно заощаджуватиме природні ресурси.

"Ми бачимо свою місію в тому, щоб створювати сучасний, конкурентний, чесний ринок енергетики в Україні. Ми готові ділитися своїми напрацюваннями, та досвідом, щоб вивести галузь на новий рівень. Таким чином ми прагнемо сформувати цивілізовані правила та стандарти, зменшити вплив олігархічної монополії, що буде вигідним для ринку, для споживачів та для країни в цілому", – розповідають в керівництві компанії.

Вячеслав Коханов – Директор та співзасновник електричної компанії Мегатрейдінг

"Ми всі були студентами й розуміємо, як складно, маючи тільки академічну освіту, застосувати свої знання на практиці та набути навичок. Тому шукали партнера, який допоможе надихнути студентів до реальних дій. Завдяки залученню молоді, ми сподіваємось отримати свіжий погляд на розв’язання проблем. Також існує ймовірність, що окрім відповіді на наші питання, ми отримаємо інноваційні ідеї, які навіть не розглядали раніше. Адже саме так, завдяки проривним технологіям, які мають економічне обґрунтування, змінюється світ", – розмірковує співвласник та директор компанії "Мегатрейдінг" В’ячеслав Коханов.

Співпраця бізнесу з Центром енергоменеджменту Києво-Могилянської академії – це відповідь на потреби ринку та пошук нових варіацій розвитку енергетичного сектору. Сьогоднішні студенти можуть взяти участь у змінах державотворчого, суспільного характеру. Вони формуватимуть наше найближче майбутнє. І відповідальний бізнес розуміє, наскільки важливо закласти в них правильні цінності. Адже у синергії нестандартного погляду студентства та зрілого досвіду практиків, відбувається хімія та народжуються зрілі, правильні, "вибухові" проекти.

Обмін ідеями та досвідом

Учасники хакатону мають представити інноваційні ідеї проектів, що можуть створити додаткові можливості у різних сферах сталого розвитку. Це шанс створити власний кейс, який отримає експертизу та підтримку організаторів та партнерів. Окрім низки призів, зазначених на сайті МВХ, студентам гарантовано цінний досвід, а також практичні можливості для підвищення власних навичок проектної роботи у реальному секторі.

Представники бізнес-спільноти впевнені в тому, що тільки у співпраці з новим поколінням українців можливо втілювати інновації, які працюватимуть вже у найближчій перспективі. Адже українське студентство — рушійна сила та енергія змін. Саме з ними можливо втілювати концепції сталого розвитку, які передбачають опрацювання найбільш актуальних викликів сучасності.

Аліна Соколенко – Голова правління Асоціації експертів зі сталого розвитку

"Наша місія – створення сталого майбутнього через нетворкінг, освітні проекти та проекти розвитку. Хакатон – це один з проектів, в який ми віримо. Він має велике майбутнє. Принцип сталого розвитку – про баланс різних складових: екологічної, суспільної, економічної, і в кожній з цих складових є свої виклики. Виклики як перед суспільством, так і перед споживачами. І нам потрібно об’єднуватись, щоб реагувати на ці виклики, бо самотужки це неможливо", – доповнює Аліна Соколенко, голова правління Асоціації експертів сталого розвитку (ASDE).

Соціальні ініціативи завжди будуть рушійною силою інновацій. Могилянський хакатон відкриває вікно можливостей для нових поглядів на відповідальність бізнесу та майбутній розвиток. За допомогою конкурсу можливо популяризувати та підтримати яскраві ідеї та вийти на зовнішній ринок з оригінальними розробками та справжніми лідерами.

Вікно можливостей для молоді

"Велику дорогу потрібно долати, починаючи з маленьких кроків. Якщо молодь зможе творити великі проекти та нейтралізувати хибний вплив нинішнього покоління – це вже великий крок вперед", – вважають представники бізнес-спільноти.

Сергій Опря – Голова Правління Асоціації креативно-інноваційного простору підприємництва

"Саме серед молодих людей народжуються сучасні креативні ідеї, яким треба давати поштовх та підтримку для реалізації у рідній країні. А далі вже виходити на міжнародний рівень, щоб популяризувати нових успішних, порядних, етичних лідерів. Це має особливу цінність зараз, в період пандемії, коли багато хто не розуміє куди прямувати в професійному розвитку", – вважає Сергій Опря, співавтор проекту, бізнесмен, антикризовий експерт та голова правління Асоціації креативно-інноваційного простору підприємництва.

МВХ дає шанс протестувати ідею, сформувати команду, з якою можна рухатись далі, побачити, які напрямки не охоплені і потребують залучення людей та ідей. Для роботодавців це можливість знайти найбільших активних, ініціативних, зацікавлених молодих людей, яких можна залучити до співпраці, партнерства та подальшого розвитку.

"Ми маємо змінювати екологічне мислення на всіх рівнях: власного домогосподарства, громади, суспільства, країни та світу. Щоб люди, які працюють в галузі екології, мали власну екологічну свідомість. Навіть класні ідеї важко втілити без підтримки, експертизи та фінансових ресурсів. І всі ці ресурси бізнес готовий надавати студентам, щоб в перспективі двох, п’яти, десяти років мати реальні зміни", – каже Сергій Опря.

Вже зараз потрібно формувати системний підхід, залучати бізнес, стейкхолдерів, університети, державний сектор, громадські об’єднання. Тільки поєднуючи їх досвід, можна створити щось унікальне, що потрібно майбутнім поколінням.

Отже, створення інноваційної екосистеми сталого розвитку України навколо Могилянки вже розпочато, і, маємо надію, такий процес може стати загальнонаціональним трендом організації системної проектної роботи для розбудови щасливої, заможної, успішної та молодої України.

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини