У світ вийшов новий роман української письменниці Оксани Щирби p

19.12.2018, 10:00
У світ вийшов новий роман української письменниці Оксани Щирби - Фото
Оксана Щирба

Презентація книжки відбулася у форматі творчо-інклюзивної імпрези «Усі різні-усі рівні»

На правах реклами

Українська письменниця і журналістка Оксана Щирба видала нову книжку – гостросюжетний соціально-психологічний роман «Ілюзії великого міста».

«Ілюзії великого міста» - це видання не лише про бар’єри у великому місті, які стають на заваді людям в інвалідних візках, а й бар’єри між бідним та багатим класом, бар’єри у стосунках, сім’ї, дружбі. Це роман про успіхи і невдачі, перемоги і зради, про бідних і багатих, про злодюг та меценатів, захоплива історія про два різні боки як одного міста, так і однієї людини.

Презентація книжки відбулася у форматі творчо-інклюзивної імпрези «Усі різні-усі рівні», головна мета якої - привернути увагу суспільства та влади до людей з інвалідністю. Це «погляд із середини», який змусить замислитися і переглянути багато стереотипів. Оксана Щирба зазначила, що дуже важливо згадувати про проблеми людей з інвалідністю не лише 3 грудня, коли відзначають Міжнародний день людей з інвалідністю, а говорити по це постійно і головне -діяти. Дуже важливо побудувати спільний діалог для подолання суспільних та фізичних бар’єрів, які стають на заваді не лише людям у візках, незрячим чи людям з порушеннями слуху, а й маломобільним верствам населення (людям похилого віку, дітям, вагітним жінкам, матерям та особам з вантажем).

Організаторка заходу та письменниця зізналася, що сьогодні важко створювати «Безбар’єрне середовище» через існуючі стереотипи та пасивність багатьох представників української влади. Найчастіше будь-які обіцянки та звіти про розвиток інклюзивності залишаються лише на папері та на словах. Зрештою, Оксані Щирбі вдалося долучити до імпрези народних артистів України, політиків, українських акторів, літературознавців, музикантів, композиторів, директорів благодійних фондів, письменників і просто небайдужих людей, які готові будувати відкрите демократичне суспільство, в якому кожен зможе вільно задовольнити власні потреби, реалізувати прагнення та нести особисту відповідальність за свої дії. «Питання рівності — це питання людяності. І це найважливіше. Коли ти людяний, в тебе немає жодних перешкод. Є страх зробити щось неправильно, але страх і заважає нам розвивати толерантне комфортне суспільство, де немає поділу на тих, хто може ходити, і хто не може, хто здоровий та повний сил, і хто не може заїхати з дитячим візком до свого під’їзду – лише через відсутність пандусів. Ми повинні разом будувати толерантне суспільство рівності, де не буде дискримінації. І не варто чекати, що хтось це зробить замість нас. Психологічні бар’єри можемо подолати тільки ми, адже це все набуті речі, як, наприклад, расизм чи гомофобія. Адже насправді немає жодних перешкод, аби жити повноцінним життям, перепони існують у наших головах, у нашому ставленні. Не забуваймо: усі різні – усі рівні!» -зазначила Оксана Щирба.

Оксана Щирба не лише займає активну соціальну позицію, а й має високе літературне визнання. Зокрема, цьогоріч талановита письменниця отримала першу премію «Літературні відкриття року» в номінації «За найкраще дебютне видання в прозі», а її книжка «Стежка в долонях» увійшла до списку українських бестселерів 2017 року. Авторка щиро вірить, що її новий роман «Ілюзії великого міста» зможе змінити свідомість українців, продемонструвати цивілізовані підходи до вирішення проблем людей з інвалідністю та «включити» усіх містян у суспільне життя.

Посилання на сторінку у Фейсбук.

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Тест. Хорошо ли вы знаете политическую кухню Одессы?