RU

ТОП-5 проблем, з якими зіткнулися IT-директори в 2020 році p

13.11.2020, 09:30
ТОП-5 проблем, з якими зіткнулися IT-директори в 2020 році - Фото

На правах спонсорства

Якщо ми скажемо, що 2020 рік став роком викликів, то анітрохи не перебільшимо. Ця нестабільність та складність року відобразилась на всіх галузях. У цікавій позиції опинились і IT-спеціалісти. Потреба в них прямопропорційно зросла з відповідальністю та об'ємом задач, які лягли на їх плечі. В рамках конференції "Виклики для IT-директорів", яка була проведена 10 листопада латвійським IT-інтегратором Tet, Григорій Лісничий, Chief Information Officer Moneyveo, розповів про зміни, які відбулися в 2020-му році в ІТ-напрямі компанії.

Так, за словами Григорія, до ситуації з пандемією COVID-19 і карантином мікрофінансові організації завойовували ринок кредитування стрімкими темпами. Власне, станом і на кінець 2020 можна говорити про зростання у цій галузі. Проте варто наголосити на декількох факторах, які вплинули на розвиток сфери МФО у поточному році. Серед них:

  • Необхідність посилення скорингу з перших днів карантину, що вплинуло на зниження обсягів виданих кредитів;
  • Надання клієнтам більш лояльних умов пролонгації, змінення план реструктуризації і відсутність штрафів за протермінування виплат. Ці нововведення, які Moneyveo реалізували з самого початку карантину, згодом були закріплені законодавчо.  

Серед головних змін в IT-інфраструктури компанії Григорій виділив перегляд стратегії побудови IT-систем та прискорений перехід до концепції Cloud First (перехід до хмарної моделі) у системах бек-офіса (всіх частин інформаційної служби, до яких кінцевий споживач доступу не має та які охоплюють всі внутрішні процеси компанії, – ред.).

"Moneyveo – компанія, яка в більшій мірі здійснює свою діяльність онлайн, адже, наприклад, не має оффлайн точок видачі кредитів. А її співробітники і до карантину мали можливість у деякі дні працювати віддалено. Але, не дивлячись на це, частина інфраструктури будувалась за класичною гібридною схемою. Карантин же показав, що, насамперед, має бути втілена концепція Cloud First, згідно з якою всі компоненти інфраструктури керуються з хмари та забезпечується той же рівень інформаційної безпеки, як і на наземній інфраструктурі.. До того події останніх місяців підкреслили необхідність ретельного ставлення до інформаційної безпеки, яке має лишатись та тому ж рівні, і що і під час роботи з офісу", – розповів пан Лісничий

Серед того, що компанії вдалось досягнути, не дивлячись на "карантинний рік" Григорій відмітив:

  • Віддалений запуск підрозділу у В'єтнамі;
  • Запуск нового кредитного продукту Veomini, розрахованого на отримання невеликих сум через мобільний застосунок. 

Звичайно, що робота у 2020 році супроводжувалась рядом викликів. Серед них – перехід на дистанційну роботу всієї компанії за один день. Щоб він став можливий, IT-відділ доклав чималих зусиль, щоб цей перехід відбувся без зупинки жодного бізнес-процесу, без втрати контролю та ефективності та без ризиків для інформаційної безпеки.

Нагадаємо, що на початку 2020 року Григорій Лісничий був визнаний BEST CIO 2019 у категорії "Інформаційні технології" за результатами Дванадцятого Всеукраїнського конкурсу ІТ-директорів. Цей конкурс щорічно проводиться  виданням "Компьютерное Обозрение", починаючи з 2008 р. А Moneyveo неодноразово входила в топ  інноваційних компаній України згідно з рейтингом журналу "Власть денег".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини