Террі Дікен про AZMOL BP, успіхи підприємства і плани на майбутнє p

07.02.2020, 08:05
Террі Дікен про AZMOL BP, успіхи підприємства і плани на майбутнє - Фото

За останні кілька років україно-британське підприємство AZMOL BP демонструє стрімке зростання і здійснює поставки продукції  не тільки по Україні, але і в 20 країн світу. Підприємство розташоване в Бердянську, а моторні оливи, ЗОР (змащувально-охолоджуюча рідина) та мастила виробляє з європейської сировини за новітніми британським технологіями. Працівники підприємства зазначають, що запорукою успішного розвитку компанії став прихід нового інвестора, а згодом і технічного директора, громадянина Великобританії Террі Дікена.

У 2016 році, незважаючи на складний для України час, Террі Дікен прийняв рішення інвестувати кошти в українське виробництво мастильної продукції. Містер Дікен володіє великим багажем знань в області моторних олив і є визнаним світовим експертом. Він заснував британську компанію Global Lubricants Ltd, яка вже 20 років постачає мастильні матеріали власного виробництва по всьому світу. Також Террі Дікен – президент Європейського інституту мастильних матеріалів (European Lubricating Grease Institute, ELGI). Підсумком такого інвестиційного партнерства стало україно-британське підприємство AZMOL BP, яке всього лише за три роки зуміло зайняти лідерські позиції на ринку мастильної продукції, як в Україні, так і за кордоном. Про те, чому громадянин Великобританії став інвестором і співробітником підприємства, розташованого в Україні, і які кроки він має намір зробити для успішного розвитку компанії, містер Дікен охоче розповів у своєму інтерв'ю.

 - Ви є президентом Європейського інституту мастильних матеріалів, розкажіть докладніше про цю організацію?

- ELGI – Європейський інститут мастильних матеріалів, який існує вже понад 30 років. Це незалежний інститут без додаткового фінансування, а спонсорами виступають самі члени. Це повністю виключає будь-який вплив ззовні. Завдяки такому укладу, основний упор ELGI - незалежна науково-дослідна діяльність. Європейський інститут мастильних матеріалів бере участь у всіх аспектах виробництва олив та мастил, у тому числі й технічних, економічних та екологічних.

- Містер Дікен, як так вийшло, що ви, будучи громадянином Великобританії, зайняли посаду технічного директора на українському підприємстві?

- На цей час AZMOL BP вже не можна називати тільки українським підприємством. Річ у тім, що хоч воно і розташоване на території України, але вся сировина, яку ми використовуємо – виключно європейського виробництва. Крім того, ми впровадили сучасні британські технології, завдяки яким вся мастильна продукція успішно конкурує зі світовими брендами.

Вперше я побував на заводі Азмол в Бердянську дуже давно. Тоді мене запросили на підприємство в якості консультанта. Саме тоді Азмол почав співпрацювати з Castrol, і на потужностях заводу виробляли оливу під відомою британською торговою маркою. Коли я приїхав, побачив прекрасний завод з величезним потенціалом. Після цього мене запрошували ще кілька разів, і ми плідно співпрацювали. У мене вже тоді виникло бажання стати інвестором, але на той час підприємство було державним, і це було неможливо. А в 2016 році завод став приватним і у мене, нарешті, з'явилась можливість повноцінно допомогти Азмол вийти на новий рівень.

Я був у захваті від того, які кваліфіковані і розумні працівники, тут, у вас в Україні. Крім того, мене вразила їх любов і відданість заводу. У нас дуже багато робочих династій - роками діти змінювали батьків на підприємстві, так триває і досі.

Ще один важливий момент - це країна, в якій знаходиться Азмол. Україна - дуже велика держава з достатньо розвиненою промисловістю. І всі підприємства потребують олив, мастил та ЗОР. А ось виробництва мастильної продукції такого рівня, як потрібно, в Україні раніше не було, тому доводилося закуповувати оливи та мастильні рідини у провідних світових брендів за високою ціною. Зараз же, завдяки нашим розробкам, на українському ринку з'явилися ці продукти європейської якості, але за нижчою вартістю. При цьому ми досить успішно постачаємо товари і на експорт, а географія поставок AZMOL BP постійно розширюється.

- Ви почали брати участь в житті AZMOL BP в 2016 році. Як за цей час змінилося підприємство?

- Я – це не тільки я! Це британські технологи, мої колеги-науковці. Ми почали з модернізації та оновлення обладнання. Це було необхідно, щоб зробити продукт європейської якості, вивести AZMOL BP на новий рівень. Другим нашим кроком стало впровадження сучасних британських технологій, тільки так ми могли створити новий продукт, що успішно конкурує зі світовими аналогами. Ми з партнерами провели ретельний аналіз обладнання підприємств України, які потребували олив та ЗОР, після чого британські фахівці розробили формули мастильної продукції, які ідеально підходили б для постійного використання. Тепер великі підприємства, агрохолдинги, компанії-перевізники та багато автовласників як в Україні, так і по всьому світу використовують оливи, мастила та ЗОР AZMOL BP на постійній основі.

 - Що забезпечує високу якість олив та мастил AZMOL BP?

В першу чергу – це використання британських технологій і європейської  сировини. Важливу роль відіграє і оснащення підприємства. На заводі є лабораторія з атомним спектрографом та іншим передовим в науковому світі дослідницьким устаткуванням. Аналіз олив та мастил проводиться на кожному етапі виробництва, навіть перед тим, як наповнити каністри. Завдяки цьому вся продукція заводу стала конкурентоспроможною на світовому ринку.

Сьогодні нам довіряють як автомобілісти, так і гіганти всесвітньої автомобільної галузі: AZMOL BP отримав допуски до використання Daimler (Mercedes-Benz), Volkswagen, Volvo, Cummins, MAN Truck & bus SE. Наразі ми отримали 9 допусків від лідерів автомобілебудування, і це тільки початок нашого шляху.

- Раніше ви говорили, що AZMOL BP практично британське підприємство, але, незважаючи на це, завод бере участь в житті Бердянська, чому?

- Участь підприємства в житті міста почалася, як тільки завод побудували! Навколо нього виріс однойменний мікрорайон, жителі якого були віддані підприємству, до сих пір існують трудові династії. Люди люблять AZMOL BP, роблять свій посильний внесок в його розвиток - я в захваті від такого ставлення. У свою чергу і AZMOL BP активно спонсорує розвиток, як мікрорайону, так і Бердянська в цілому. Постійно проводяться спортивні заходи, надається допомога міській владі у благоустрої та ліквідації аварійних ситуацій.

Тільки в 2019 році було проведено кілька спортивних заходів: кубок Приазов'я по джип-спринту, свято спорту, драг-рейсинг. Ми дбаємо і про підростаюче покоління. Соціальна відповідальність - це невід'ємна частина стратегії розвитку AZMOL.

- А в яких ще напрямках ви розвиваєтеся?

- В першу чергу ми прагнемо відповідати часу. У сучасному світі відбуваються інтенсивні зміни, на які треба постійно реагувати, і нам це добре вдається. AZMOL BP цінує свою репутацію, тому головний вектор розвитку - це якість продукту. При цьому ми регулярно оновлюємо обладнання та розширюємо географію поставок. З 2016 року підприємство сильно змінилося на краще, але це –тільки перші кроки на нашому довгому та успішному шляху. Я можу вже сьогодні говорити про те, як багато всього чекає на нас і наших клієнтів в 2020 році. Це і виведення на ринок оновленої товарної лінійки моторних олив і автокосметики AZMOL BP, і відкриття нового напряму у виробництві олив та ЗОР, відкриття унікальної для України лабораторії якості, проведення AZMOL BP ряду наукових конференцій і форумів. Також планується запуск великої соціальної програми, акцій для наших партнерів та клієнтів, навчання для співробітників. На AZMOL BP чекає тільки модернізація, розвиток й успіх!

Офіційний сайт компанії AZMOL BP https://azmol.eu/uk/

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Історії"Машуня, посчитай таблетки". Хватило ли баскетболисту Окунскому перед смертью морфина