RU

Співробітник з soft- і hard skills. Де знайти і як виховати?

18.02.2020, 13:16
Співробітник з soft- і hard skills. Де знайти і як виховати? - Фото

Партнер розділу HR - компанія L'Oréal Україна

Співробітники - найважливіший ресурс компанії. Цю тезу повторює чи не кожен HR-директор будь-якої організації. При цьому співробітники стають до роботодавця більш вимогливими, все більше звертають увагу на нематеріальні аспекти мотивації і умови праці, які їм пропонують. Транснаціональні компанії адаптуються до нових вимог скоріше - їх система мотивації, робочий графік, організація простору в офісі часто вигідно відрізняються від локальних українських підприємств. Чому так? Про досвід адаптації співробітників і вимогах сучасних шукачів та роботодавців одне до одного LIGA.net поспілкувалася з директором з персоналу L'Oréal Україна, Тетяною Довжук.

- Сучасний ринок праці переформатується. Мільярдер Джек Ма говорить, що в майбутньому люди будуть працювати не більше 12 годин на тиждень, причому не обов'язково в офісі. Чи вітаєте ви гнучкий графік і відмову від офісної прив'язки?

Ми вітаємо гнучкий графік роботи і Flex-підхід до всього. Наприклад, в компанії ми реалізували Flex-working hours - це можливість працювати з 8.00 до 17.00, з 9.00 до 18.00 або з 10.00 до 19.00. Кожен обирає, як йому зручно. Також ми практикуємо скорочення робочих годин в офісі - в п'ятницю ми працюємо до 16.00, влітку в п'ятницю до 15.00, а кожну останню п'ятницю літнього місяця до 14.00. Це дає співробітникам можливість приділяти більше часу своїй родині, хобі, захопленням і т.ін.

- А як же все встигнути?

- Ми віримо в результат, а не в кількість відпрацьованих годин, і реалізація такого підходу до організації робочих годин вже дає свої результати.

Також ми реалізували Activity based Working - підхід, при якому у співробітника немає фіксованого робочого місця, він може працювати в лаунж-зоні, на кухні, в переговорних, будинку або навіть в кафе. Це дає свободу дій і стимулює до генерації ідей, адже невимушена обстановка налаштовує на творчість.

- Сьогодні всі говорять про мотивацію. Чи може такий спосіб організації робочого дня мотивувати співробітників?

- Звичайно ж, це хороший мотиватор і для молодого покоління зокрема. Фінансова свобода важлива для шукачів. Але нематеріальні методи мотивації цінуються співробітниками все більше.

- Розкажіть, як ви мотивуєте своїх співробітників?

- Формування мотивації починається для нас ще на етапі співбесіди. Для нас важливо, щоб співробітник поділяв наші принципи, нашу місію, прихильність красі. Адже те, чим ти займаєшся, повинно приносити задоволення.

Наші співробітники отримують свободу в реалізації проектів, право самостійно приймати рішення і створювати нові підходи в роботі. Це все лежить в основі Simplicity - філософії нашої компанії. Ми даємо свободу дій кожній.

Як говорить Генеральний директор L'Oréal Україна, Марк Савчук: «Давайте святкувати наші перемоги!». Тому ми часто організовуємо заходи, приурочені відзначити хороші результати згуртованої команди.

Крім того, співробітники нашої компанії при працевлаштуванні отримують компенсаційний пакет, який включає не тільки конкурентну заробітну плату, яка переглядається щороку, а й покриває медичне страхування, страхування життя, компенсацію оздоровчих послуг, обідів, відвідування лекцій про здорове харчування, усвідомленому споживанні, профілактиці меланоми і т.ін.

- Як ви оцінюєте ефективність роботи своїх співробітників? Чи застосовуєте до них метод батога і пряника - штрафи і премії?

Системою штрафів ніколи не користувалися і не маємо намірів впроваджувати це в майбутньому. Також ми віримо, що хороша робота і результати повинні бути відзначені. Тому справді, ми віддаємо перевагу преміюванню працівників: за виконання плану, поставлених завдань і KPI.

Ми довіряємо нашим співробітникам і даємо їм свободу при прийнятті рішень. А якщо щось іде не за планом, завжди це можна обговорити з лінійним менеджером і вибудувати нову стратегію, знайти нові шляхи вирішення. Всім нам властиво припускатись помилок, а накладення штрафу - ми не підтримуємо.

- У вас в штаті досить багато молодих співробітників. Але не секрет, що підходи в роботі з молоддю, міленіаламі, поколінням Z повинні бути іншими, ніж з більш дорослими людьми. Чи є у вас рецепти, як налагодити співпрацю між різновіковими співробітниками і створити команду мрії?

- Безумовно, теорія поколінь має місце бути, і ми адаптували стратегію рекрутингу, щоб знайти підхід до кожного. Покоління X цінує стабільність, старанні, без зайвих амбіцій, Y - легко адаптуються до змін, виявляють великий інтерес до питань захисту навколишнього середовища, для них важлива соціальна місія компанії. Для представників покоління Z немає нічого неможливого, вони амбітні і незалежні. Але всі ці відмінності поколінь не впливають на їх результативність в роботі.

Ми вважаємо, що тільки в найбільш диверсифікованій команді досягаються високі результати. Тому ми створюємо робочі місця, де вітаються і цінуються люди кожної етнічної групи, соціального походження, релігії, статі, віку. Атмосфера, в якій кожен може проявити себе і розвиватися, позитивно впливає на розвиток бізнесу.

- Багато роботодавців скаржаться на низький рівень української освіти. Чи помічаєте ви це серед претендентів, які приходять в компанію, і як з цим боретеся?

- При підборі кандидата ми спираємося на різні критерії. Все це варіюється в залежності від посади.

Для більшості вакансій є стандартні вимоги серед всіх роботодавців: вища освіта, мультизадачність, знання англійської на рівні Upper-intermediate, здатність до кооперації і комунікабельність. Це те, що допоможе практично будь-кому швидко інтегруватися в середовище і приділити увагу розвитку процесуальних навичок. Здобувач з вищою освітою може не володіти важливими компетенціями для L'Oréal, і навпаки, кандидат з величезним досвідом, але без вищої освіти, може. Тому наявність освіти і досвіду для нас не завжди грають ключову роль при виборі кандидата.

Безумовно, ми співпрацюємо з вищими навчальними закладами, віримо, що бізнес і наука - нерозривні поняття, проводимо лекції і воркшопи у вишах, щоб студенти розуміли практичні аспекти ведення бізнесу, адже на даний момент багато ВНЗ в Україні забезпечують сильний теоретичний бекграунд і в той же час намагаються налагодити зв'язок з бізнесом для отримання практичної експертизи. Але як показує практика, багато студентів, які подаються на позиції стажерів, вже мали волонтерський досвід або інший підробіток, або пройшли додаткові курси, онлайн-тренінги. Для нас важливо не 100% збіг з описом вакансії і не наявність вищої освіти, а наявність потенціалу у кандидата-студента і, звичайно ж, мотивації отримати саме цю посаду.

- Палкі дискусії серед роботодавців точаться навколо soft skills і hard skills. Що, на ваш погляд, першочергове в сучасних умовах?

- Ідеальний варіант для будь-якого роботодавця це співробітник-супермен з розвиненими як soft, так і hard skills. Але чи можливо це? Звичайно, ні.

Ми віримо, що soft і hard розвиваються з досвідом, завдяки цікавим завданням і реалізації нестандартних проектів. Робота в команді, вміння переконувати - так чи інакше soft навички теж формуються в робочому середовищі.

Тому знайти відразу ідеального кандидата не вийде, все приходить з досвідом. Головне виявити потенціал і бажання у кандидата.

- Якими компетенціями повинен володіти ідеальний співробітник?

- Ми приділяємо велику увагу розвитку компетенцій L'Oréal, а саме: не боятися пропонувати інноваційні ідеї, підходи і стратегічні рішення, показувати підприємницький дух, мати здатність розвивати людей, бути лідером, вміти чути і співпрацювати.

Професійні компетенції залежать від тієї чи іншої посади. Для маркетологів це орієнтація на споживача і бренд-менеджмент, для Діджитал-фахівців - впровадження омніканальності і розробка e-com стратегії, у комерсантів - win-win переговори, моніторинг і зростання продажів sell-in, sell- through.

- Існує думка, що в недалекому майбутньому майже всі озвучені вами завдання зможе закривати штучний інтелект. Протистояння машин і людей вже почалося. Яка ваша думка про четверту промислової революції, які професії завжди залишаться в ціні? Напевно ви вже оптимізували за допомогою технологій деякі процеси.

- Застосування технології штучного інтелекту і доповненої реальності пропонує безліч рішень для споживача в сучасному світі і в б'юті індустрії зокрема. Звичайно, технології замінюють робочу силу, і через 20 років будуть затребувані професії, які зараз тільки зароджуються або не існує взагалі. Ще кілька років тому ми уявити не могли, хто такий SММ-фахівець або веб-дизайнер.

Прагнучи бути BeautyTech компанією, ми створюємо не тільки технологічні рішення для поліпшення споживчого досвіду, але і оптимізуємо роботу всередині компанії. У роботі ми використовуємо сучасні інструменти для обміну, зберігання даних. Аналітики і Діджитал-фахівці, наприклад, використовують програми для аналізу великого масиву даних і формування звітів - це спрощує роботу і скорочує час на обробку інформації людським ресурсом. Також автоматизований процес оплати рахунків і ведення звітності. Крім цього, кожен співробітник може знайти будь-яку інформацію про компанію на внутрішньому сайті і легко зв'язатися з колегами з будь-якого девайса (телефону, ноутбука, планшета) по засобу онлайн конференції, все це спрощує комунікацію всередині компанії.

- Світ, як і бізнес, стає все більш інклюзивним. Все більше компаній стають толерантними до людей з особливими потребами. Ви в L'Oréal таку практику застосовуєте?

- В L'Oréal ми віримо, що Інклюзія є не тільки соціальним питанням, а й ключовим фактором розвитку бізнесу. Різноманіття і Інклюзія є стратегічним пріоритетом для Групи, і ми підтримуємо цю ініціативу. Тому ми працевлаштовуємо людей з інвалідністю, створюємо всі умови для їхньої благополучного роботи. До кінця 2018 року глобально в компанії було працевлаштовано 1 177 людей з інвалідністю.

Саме завдяки цьому L'Oréal в десятий раз була визнана інститутом Ethisphere однією з найбільш етичних компаній світу в 2019 році, і вже третій рік поспіль входить у ТОП-5 найбільш збалансованих в гендерному відношенні компаній в рейтингу від Equileap 2019.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини