RU

Що таке режим "воєнний стан" для бізнесу України p

26.11.2018, 15:58
Що таке режим
Фото: пресс-служба президента

На правах реклами

От уже кілька років Україна перебуває в стані фактичної війни із зовнішнім агресором без фактичного введення воєнного стану. І ось у світлі останніх подій цей правовий режим може стати офіційною реальністю.

Основним правовим джерелом є Закон "Про правовий режим воєнного стану". Суть цього режиму, який може бути введено в усій Україні або в окремих регіонах, полягає в наданні органам державної влади, місцевого самоврядування й військовому командуванню повноважень, необхідних для запобігання військовій загрозі. З цією метою зазначені органі наділяють тимчасовими можливостями щодо обмеження конституційних прав і свобод людини й громадянина, прав і законних інтересів юридичних осіб.

Бізнесу важливо мати на увазі, що в умовах воєнного стану господарська діяльність повинна тривати у звичайному режимі до одержання розпоряджень уповноважених органів влади. Такі розпорядження не обов'язково надійдуть усім, але бути готовим до них варто кожному.

Що реально потрібно розуміти й зробити бізнесу перед загрозою воєнного стану, враховуючи, що реальний обсяг заходів, яких буде вжито, поки що не відомий.

У всіх цих і багатьох інших моментах, передбачених законодавством, наша країна на сьогодні не має практичного досвіду. Відповідно, стежимо за нюансами рішень, прийнятих вже сьогодні Верховною Радою та оперативно інформуємо на Ligazakon.net щодо можливих дії бізнесу для мінімізації зазначених ризиків!

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини