Що очікує ОСАГО в Україні p

04.06.2019, 11:00
Що очікує ОСАГО в Україні - Фото

Які ж зміни очікують автовласників згідно із законопроектом?

На правах реклами

Ринок обов'язкового страхування відповідальності власників автотранспортних засобів очікують серйозні зміни, повідомляє Hotline.finance. У Верховній Раді України зареєстрований законопроект, який має нормалізувати закон «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» відповідно до сьогоднішніх реалій. Необхідність внесення змін назріла вже давно, адже остання редакція цього законодавчого акту датована ще 2016 роком. З тих пір істотно змінилася як фінансово-економічна ситуація в країні, так і умови роботи страхових компаній.

Які ж зміни очікують автовласників згідно із законопроектом?

Перш за все, і це, мабуть, найголовніше - передбачено поетапне підвищення страхових виплат, у разі виникнення збитків здоров'ю громадян і їх майну. На сьогоднішній день максимальна сума виплати по здоров'ю потерпілому у дорожньо-транспортній пригоді обмежується 200 тисяч гривень, за заподіяний збиток майну - 100 тисяч гривень. Природно, що такі виплати не відповідають сформованим реаліям. Законодавці пропонують збільшити суми страхової компенсації у 5 разів з 2020-го року, а до 2025-го року виплати повинні збільшитися у 80 разів!

Таким чином, рівень страхового забезпечення українських громадян, які постраждали в ДТП, наблизиться до європейського. Розглядається також можливість зміни зазначених сум залежно від рівня інфляції.

Звичайно, збільшення страхових виплат відіб'ється на вартості автоцивілки ОСАГО - прогнозується її збільшення в 2-3 рази. Однак це не дуже велика ціна за реальну компенсацію збитків в разі автомобільної аварії.

Також законопроект передбачає скорочення максимального терміну виплати компенсації з 90-та до 60-ти днів. У разі прострочення страховики понесуть покарання у вигляді 20-відсоткового штрафу від суми виплати.

Важливий пункт законопроекту - норма про пряме врегулювання. Таким чином, страхові компанії, що займаються ОСАГО, зможуть безпосередньо приймати рішення про виплати і компенсації. Для порівняння, сьогодні в Україні автомобілісти можуть співпрацювати подібним чином лише з 16-ма учасниками ринку ОСАЦВ, які підписали угоду про пряме врегулювання.

ОСАГО онлайн

Відомо, що з 2018-го року в українських автолюбителів з'явилася можливість оформляти поліс ОСАГО в електронному вигляді. Держава пішла далі в цьому питанні, і з березня 2019 го року Наказом Кабінету Міністрів було введено положення, що дозволяє автовласникові зберігати поліс в електронному гаджет - смартфоні, планшеті і т.п. згідно п.2.1 правил дорожнього руху такий варіант подання документа офіційно визнаний законним, а його справжність працівники поліції зможуть перевірити за допомогою загальної бази даних МТСБУ.


 

Перспективи ОСАГО в Україні

Найбільш загальні висновки, які можна зробити з перерахованих змін, очевидні - власників автомобілів, з одного боку, чекає цілком європейський підхід з боку страховиків, з іншого - збільшення вартості страхових полісів. Зрештою, останній факт швидше повинен дисциплінувати водіїв, ніж викликати нерозуміння.

І спеціальний бонус для читачів liga.net 10% від вартості поліса, сервіс повертає на мобільний. Введіть промокод LIGA19 на етапі оформлення ОСАГО, і ви гарантовано отримаєте 10% кешбек на свій мобільний.

 

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить