Ростислав Мельник: Квадратні метри - найнадійніший інструмент заощаджень у кризу p

16.04.2020, 11:00
Ростислав Мельник: Квадратні метри - найнадійніший інструмент заощаджень у кризу - Фото
Президент Корпорации недвижимости РИЭЛ Ростислав Мельник

За даними девелопера, нині кількість бажаючих придбати житло у забудовників – попри кризу – не зменшується

На правах спонсорства

Президент Корпорації нерухомості РІЕЛ у своєму блозі на ресурсі ЛІГА пояснює на цифрах, чому інвестиції в будівництво у період нестабільності  – найбільш вигідні та безпечні капіталовкладення.

«Нерухомість в Україні була й залишається єдиним найнадійнішим інструментом збереження заощаджень або вдалого інвестування – особливо в часи кризи»,- наголошує Ростислав Мельник. Автор нагадує, як зберігання накопичень на банківських депозитах втратило свою привабливість під час кризи у вітчизняній банківський системі у 2014-2015-му роках, коли з ринку пішло понад 85 фінустанов. Збитки, які тоді понесли вкладники, не дочекавшись своїх грошей з заморожених рахунків, до сих пір не підраховано. 

«Водночас гроші, які скеровані на будівництво, ніколи не зникнуть (якщо, звісно, інвестор обирає надійну компанію), і за певний час перетворяться у актив, котрий в будь-якому випадку принесе користь та прибуток»,- переконаний Президент корпорації РІЕЛ.

Автор ілюструє цю тезу цифрами: інвестиція у проект, який перебуває на початковій стадії будівництва, по завершенні будівництва дає у доларовому еквіваленті прибуток у 20-35%. При цьому цикл зведення житлового будинку займає від 1,5 до 2,5 років.

«Тобто, якщо дуже усереднено – це 10-20% у перерахуванні на річний показник. Жоден депозит не запропонує такі умови. Мені можуть заперечити, що фінустанови час од часу  залучають гроші і під більш привабливі відсотки. Є така практика. Але ця щедрість стосується лише нацвалюти, яка, на жаль, до кінця строку депозиту ризикує бути зжертою інфляцією та курсовим знеціненням»,- наводить аргументи автор.

За даними девелопера, нині кількість бажаючих придбати житло у забудовників – попри кризу – не зменшується. Ключовими покупцями житла у новобудовах виступають менеджери середньої ланки та заробітчани. Ті й інші купують з двох головних причин: поліпшити власні житлові умови або надійно заощадити зароблене чи інвестувати.

Мельник також додає, що нестабільність на валютному ринку зазвичай пожвавлює попит на житло у новобудовах:

«На рості долара активність покупців на первинному ринку різко зростає, адже заощадження люди традиційно зберігають в американській валюті, а інвестування відбувається у гривні. При цьому забудовники не підіймають так швидко гривневі ціни на свої об’єкти. Відповідно, з’являється можливість придбати житло вигідніше – рівно настільки, наскільки виріс долар. Скажімо, під час нинішнього стрибка ми побачили зріст на 15-17%. І багато хто з покупців встиг цим скористатися».

Нагадаємо, деякі провідні компанії на ринку нерухомості взяли на себе зобов’язання будувати під час карантину, щоб не уповільнювати темпи робіт. Корпорація РІЕЛ також заявила про продовження будівництва на всіх своїх майданчиках. В той же час відділи продажу перейшли на роботу переважно у онлайн форматі.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Депрессия. Сможете распознать ее в себе и близких? Тест на пять вопросов