Рішення ФРС США: причини і наслідки p

31.01.2019, 15:16
Рішення ФРС США: причини і наслідки - Фото

На правах реклами

Вчора стали відомі підсумки засідання Комітету з відкритих ринків Федеральної резервної системи США (календар подій тут - https://bit.ly/2AES5BV). Відсоткова ставка залишилася на колишньому рівні - в діапазоні 2.25-2.5%. У цьому питанні ніякої інтриги не було, а важлива була риторика. Напевно, вже всі помітили, як буквально від одного слова Джерома Пауелла настрій на ринках змінювався. Можна скільки завгодно говорити про фундаментальні показники економіки і корпорацій, але минулий рік розставив все на місця. Є дешева ліквідність - є зростання. Почали проводити кількісне посилення (згортати стимули) і підвищувати ставки - і все впало.

У цій площині, найважливіше для розуміння того, що чекає ринки найближчим часом - це плани ФРС США і Європейського центрального банку щодо монетарної політики. Судячи з динаміки всіх ризикових активів, ринки очікували дуже м'якою риторики від ФРС. І регулятор не розчарував, прибравши з заяви слова про подальше поступове підвищення ставок, наголосивши на необхідності проявити терпіння і заявивши про можливість коригування масштабів і темпів кількісного посилення.

Маневри НБУ

Сьогодні слідом за американськими колегами Національний банк України озвучить своє рішення щодо грошово-кредитної політики. Консенсус-прогноз напередодні засідання неоднозначний: хтось вважає, що вперше з 2017 року центральний банк піде на зниження ключової процентної ставки на 0.5 базисних пункту: з 18% до 17,5% річних. Інші вважають, що регулятор навряд чи зважиться на пом'якшення монетарної політики за два місяці до президентських виборів, які повинні відбутися 31 березня.

Аргументи для зниження

Головна причина - сповільнення інфляції до однозначного показника, а також необхідність дати ринку позитивний сигнал і тим самим спробувати створити умови для кредитування економіки. Глава Національного банку України Яків Смолій побічно підтвердив таку можливість, назвавши нинішню ставку «дуже високою», і зазначивши можливість її зниження.

У минулому році інфляція в Україні сповільнилася до 9,8%, що потенційно дає центральному банку карт-бланш на пом'якшення монетарної політики.

Додатковим аргументом на користь зниження ставки виступає досягнута домовленість з Міжнародним валютним фондом про нову кредитну програму на суму $ 3,9 млрд. На наш погляд, Україна орієнтується на отримання підтримки від фонду не тільки для того, щоб отримати від нього кошти. Але і для того, щоб отримати більший доступ до світових ринків капіталу, до коштів інших міжнародних фінансових організацій. У цьому контексті зниження ставки виглядає логічним, оскільки, ставка по ОВДБ багато в чому залежить від рівня процентної ставки НБУ, і при зниженні ставки знижується дохідність за облігаціями (навантаження на держборг).

Ольга Потапенко

Фінансовий аналітик OlympTrade

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю