RU

Понад 500 учасників і призовий фонд в $8000. Як пройшов другий онлайн-хакатон #USGH p

14.12.2020, 10:00
Понад 500 учасників і призовий фонд в $8000. Як пройшов другий онлайн-хакатон #USGH - Фото

На правах спонсорства

Компанія Parimatch Tech вдруге провела онлайн-хакатон Universal Sports & Games Hackathon (#USGH), трансляція якого велася з івент-простору PMHUB. На ньому розробники, маркетологи та дизайнери за 48 годин створювали інноваційні продукти та боролися за призовий фонд у $8000. Розповідаємо про те, як пройшов #USGH, переможців і про подальші плани організаторів.

Регулярна ініціатива

Перший онлайн-хакатон пройшов в серпні цього року, і, за словами організаторів, був тепло прийнятий учасниками. До нього приєдналося більш ніж 400 людей, які запропонували 111 ідей.

"Нам цікаво шукати нові ідеї, людей і розвивати відповідне ком'юніті. Коли ми провели перший #USGH, то зрозуміли, що у нас є ще багато місця для розвитку, проєкти можуть бути значно масштабніше. Так з'явилася ідея другої серії хакатона. І далі, якщо у нас вийде провести третю, четверту, п'яту частину — тобто, зробити ініціативу регулярної — ми будемо цьому тільки раді. #USGH може стати відмінним стартом для формування "хакатонівскої" спільноти навколо сфери Gaming&Entertainment", — зазначає Сергій Бережний, директор з продукту Parimatch.

Нововведення

Другий хакатон отримав кілька нововведень. Наприклад, тепер до заходу могли приєднатися не тільки команди, а й індивідуальні учасники. Також зросла кількість командних та експертних менторів, що дозволило розширити експертизу — всього командам допомагало більше 30 осіб.

Збільшилася і кількість челенджів від організаторів — цього разу свої завдання запропонували 4 компанії. Наприклад, розробити рішення для збору статистики з кіберспортивних трансляцій, технологію для аналізу емоцій, сервіс для фізичного розвитку школярів під час пандемії та інші. Серед партнерів челенджів — Parimatch Tech, Parimatch Foundation, WePlay! і Esports Charts.

Призовий фонд #USGH, відповідно, також виріс. За перемогу у челенджах був передбачений приз від $1000 до $1500, а за перші три місця в напрямку власних ідей — від $500 до $1500. Крім того, спеціальний приз виділяла інвестиційна група JKR — також $ 1500.

"#USGH — це захід не тільки про призи. Я спостерігаю за спілкуванням учасників і менторів вже другий хакатон, і бачу, що нетворкінг та емоції, які отримують всі причетні не менш важливі. Ну і для членів команд це відмінний пункт в бекграунді, який точно допоможе майбутній кар'єрі. Якщо вони, наприклад, захочуть спробувати себе в Parimatch, то внесок під час хакатону точно не буде упущений", — Іван Білаш, Head of WL Solutions в Parimatch Tech.

Переможці

Усього в Universal Sports & Games Hackathon Vol. 2 взяло участь понад 500 осіб. Географія також розширилася — на цей раз до #USGH підключилися люди з 14 країн, включно з Нідерландами, Німеччиною, Канадою і навіть Уругваєм з Камеруном. Власні ідеї запропонували 62 команди, 25 з яких вийшли у фінал. Переможцями стали 8 команд.

"Можна сказати, що на цей раз ми на 100% потрапили в нішу. Ми врахували досвід першого хакатона і зробили теми більш сфокусованими. Свобода у команд залишилася, але учасники так чи інакше створювали проєкти в тих напрямках, які ми, як організатори, окреслили. Завдяки цьому багато ідей зрезонували, і в принципі трапився метч між двома сторонами", — каже Сергій Бережний.

У напрямку власних ідей призові місця розподілилися наступним чином:

  • 1 місце, Xpux — математична гра з упором на логіку і планування.
  • 2 місце, Et cetera — міні-гра Mr Cooper для перерв кіберспортивних трансляцій і Rigus — вікторини під час аналогічних пауз.
  • 3 місце, AstroHamsters — віджет, який за допомогою алгоритмів визначає шахрайські дії на сайті.

Переможцями челенджів стали наступні колективи:

  • dro-west-dev — сервіс для створення стрімів за десять хвилин.
  • A2KO — технологія для відстеження та показу пульсу кіберспортсмена під час матчу.
  • 12Climb (OneTwoClimb) — додаток для школярів і вчителів для навчання і проведення занять зі скелелазіння.
  • PlayGG — сервіс для візуалізації статистики в реальному часі.

Спеціальний приз від JKR присудили одному з переможців напрямки власних проєктів, команді AstroHamsters.

"Ми створили MrCooper — це розширення з міні-іграми, в які можуть пограти глядачі кіберспортивних трансляцій під час перерв. Ми помітили, що під час пауз аудиторія трансляцій сильно "просідає", тому запропонували інструмент, який може зберегти залученість глядачів. Частину призових ми витратимо на оплату роботи команди, а іншу виділимо на просування. У планах — зробити висновок партнерство зі стрімінговою платформою, якій буде цікаво таке рішення.

Сам хакатон приємно здивував організацією. Студія, світло, дизайн, локація — це те, що виділяє #USGH на тлі інших онлайн-хакатонів, які ми відвідали в цьому році", — звертає увагу Анна Щерба, проджект-менеджер Et cetera.

Крім того, на фінальному дні хакатона виступили запрошені експерти, які поділилися з учасниками — і всіма глядачами трансляції — своїм досвідом у створенні продуктів. Доповіді слухали понад 1200 глядачів.

"Хакатон — це не тільки про змагання і створення продуктів, ця подія, де можна отримати ексклюзивні знання і практичний досвід. З нашого боку запрошення спікерів в студію PMHUB для обміну експертизою став додатковим "бонусом" як для учасників, так і всіх глядачів. Своїми кейсами і порадами поділилися експерти з Monobank, Parimatch Tech, Reface, Artellence, PLERDY, і кількість слухачів говорить сама за себе", — підкреслює Надія Семененко, івент-продюсер в Parimatch Tech.

Плани на майбутнє

Організатори вже оголосили про готовність провести третій Universal Sports & Games Hackathon, він запланований на весну 2021 року. У планах — удосконалити концепцію події та додати нові формати, щоб надати учасникам більше інструментів і можливостей для зростання.

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини