RU

Початок нової ери: чи виживуть традиційні офіси в посткоронавірусній реальності p

22.07.2020, 10:00
Початок нової ери: чи виживуть традиційні офіси в посткоронавірусній реальності - Фото

На правах спонсорства

Дистанційна робота в умовах карантину стала справжнім випробуванням для деяких компаній, тому більшість з них повертаються до офісів. Але для багатьох бізнес-центрів нові вимоги орендарів стали непередбачуваним викликом. 

В Україні масового переходу підприємств на віддалений режим роботи не очікується. Про це свідчить недавнє опитування консалтингової компанії CBRE Ukraine. Практично половина респондентів виступає проти такого формату роботи. Вони аргументують це зниженням продуктивності, нестачею соціального контакту тощо.

Після послаблення карантину багато орендарів починають повертатися до своїх офісів. Втім, далеко не кожен бізнес-центр зараз може похвалитися напливом бажаючих зняти офіс. Попит, як правило, сконцентрований навколо об'єктів, які ще на етапі планування подбали про створення безпечного для здоров'я простору.

«Крім очевидних моментів, на кшталт соціального дистанціювання, дезінфікуючих засобів та падіння інтересу до формату відкритих просторів, на бізнес-центри чекає переоцінка цінностей і переформатування. Сучасний офіс повинен бути функціональним, безпечним і гнучким», – прокоментував Олексій Вжесінський, топменеджер компанії, що керує київським БЦ «Іллінський».

Наприклад, після введення карантину, в бізнес-центрі «Іллінський» склали чіткий план дій. Першочергово керуюча компанія подбала про соціальну дистанцію, регулярну дезінфекцію та загальну безпеку простору. Завдяки грамотній архітектурній концепції місць загального користування та офісних просторів, з розведенням людських потоків проблем не виникло. «Частково нам пощастило: ще на етапі будівництва бізнес-центру ми передбачили просторе планування поверхів, вікон, що відкриваються, достатню кількість вхідних груп і ліфтів. Ми не заощадили на технічних засобах: системі вентиляції, клімат-контролю і теплових насосах, тому змогли швидко та без витрат адаптуватися до післякоронавірусної реальності», – пояснив Олексій Вжесінський. За його словами, у багатьох БЦ Києва, через непередбачену до нових умов архітектурну концепцію, будуть серйозні проблеми, оскільки клієнт не стане платити за неефективний і небезпечний простір.

На думку експертів ринку нерухомості, робота бізнес-центрів після карантину точно зміниться. Орендарі посилять вимоги до фільтрації повітря та розмежування потоків, а керуючим компаніям доведеться трансформувати свої об'єкти відповідно до післякоронавірусної реальності.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини