Павло Унгурян: Тема сім’ї об’єднує навіть політиків перед виборам p

04.03.2019, 11:51
Павло Унгурян: Тема сім’ї об’єднує навіть політиків перед виборам - Фото

В Українському домі відбувся Форум сім’ї з метою підтримки та зміцнення інституту сім’ї як головного фундаменту для відродження країни

На правах реклами

Всеукраїнський Форум сім’ї вчетверте зібрав близько тисячі делегатів зі всіх областей України, гостей зі США, Ірландії, Литви, Латвії. Громадські активісти, представники влади та ЗМІ, священнослужителі, військові зібралися у столичному Українському домі з метою підтримки та зміцнення інституту сім’ї як головного фундаменту для відродження країни. 

Україна сьогодні є одним з лідеров захисту сімейних цінностей. Протягом 2018 року понад 200 тисяч учасників долучилися до вуличних акцій на підтримку сім’ї.

"Немає потреби говорити про актуальність захисту сімейних цінностей, адже українська сім’я знаходиться у хворобливому і немічному стані, сирітство, розлучення... Священне Писання - це не людська вигадка, а Боже звершення, сім’я - союз двох статей, чоловічої та жіночої», - наголосив голова Православної Церкви України митрополит Єпіфаній.

Наочним прикладом безпосередньо на Форумі стала багатодітна родина Ковалевичів з Рівненщини, що виховують дев’ятнадцятеро біологічних дітей. Батько 11 донечок та вісьмох синів зазначив, що діти - це подарунки неба та закликав не боятися народжувати дітей. Після його виступу багато хто жартував, що сьогодні запроваджується мода мінімум на трьох дітей, максимум на дев’ятнадцять. 

«Український народ впродовж багаторічної історії ввібрав у свою культуру найкращі моральні і християнські цінності, які стали основою для побудови міцної і щасливої родини, що завжди було головною цінністю наших батьків і прадідів. Однак сьогодні ми повинні захищати українську родину, яка зазнала серйозних руйнувань протягом останнього десятиліття. І в цьому об’єдналися навіть політики перед виборами. Водночас, різні деструктивні сили активізувалися і використовують усі можливості, щоб зруйнувати українські сімейні і духовні традиції, нав'язуючи аморальні цінності» - зазначив Павло Унгурян, народний депутат України, координатор Національного сімейного руху. 

Нинішній стан сім’ї в Україні можна охарактеризувати як критичний: українська нація стабільно зменшується, впродовж останніх років кількість населення щорічно скорочується на 250 тис. осіб, за роки незалежності кількість українських дітей зменшилася вдвічі (з 14 млн. до 7 млн.); внаслідок цього Україна нині входить до тридцяти «найстаріших» країн світу за часткою осіб віком 60 років і старше; рівень розлучень стабільно високий і становить понад 60%, через що понад 4 млн. дітей росте без батька, а близько 25% дітей виховуються в проблемних сім’ях (алкоголь, наркоманія, насильство тощо).

"Ми маємо сформувати одну загальноукраїнську стратегію підтримки і розвитку сім’ї як першої і однієї з найважливіших цінностей розвитку суспільства. Саме це закладе довгострокові перспективи для правильного і належного розвитку нашої країни. Задля цього варто об’єднуватися і на всіх рівнях проголошувати сім’ю як цінність” - підсумував Валерій Антонюк, голова Духовної Ради Всеукраїнського Собору та Всеукраїнського союзу церков євангельських християн-баптистів.

Тема сім’ї об’єднує діаметрально різних за поглядами людей, навіть політиків перед виборами. Про подолання кричущої демографічної кризи, яка становить загрозу національній безпеці України, про важливість родини та необхідність формування ефективної сімейної поліики засвідчили у своїх промовах на Форумі Президент України Петро Порошенко, секретар РНБО та координатор Всеукраїнського Собору Олександр Турчинов, Міністр юстиції Павло Петренко, міністр молоді та спорту Ігор Жданов, голови депутатських фракцій Верховної Ради Юлія Тимошенко, Олег Березюк, Максим Бурбак та інші.

Результом Форуму стала Резолюція, у якій учасники Всеукраїнського форуму сім’ї наголосили на природній суті подружжя та родини – законного союзу чоловіка і жінки, які народжують/адаптують та виховують дітей. Згідно з Конституцією України, національним законодавством та визнаними Україною міжнародними правовими документами, держава має зобов’язання розвивати та захищати інститут сім’ї. Сімейна політика є ключовою складовою стратегії національної безпеки України. Захист інституту сім’ї повинен стати пріоритетним у державній політиці та національній стратегії. 

Організатор Всеукраїнського Форуму сім'ї - Національний сімейний рух з ініціативи Всеукраїнського собору та за підтримки Міжфракційного депутатського об`єднання «За духовність, моральність та здоров`я України».

Світлана Кучеренко

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнер проекта – JTIМимо бюджета транзитом: как Украина стала одним из центров нелегальных табачных изделий