RU

Освітня місія DJI: через веселі змагання до робототехніки та програмування p

14.06.2021, 08:00
Освітня місія DJI: через веселі змагання до робототехніки та програмування - Фото

На правах реклами

Компанія DJI – світовий лідер у технологіях цивільних  коптерів – стрімко зростає в галузі створення роботизованих систем  та прагне досягти першості у сфері STEAM-освіти

STEAM-освіта

Концепція STEAM поєднує основні напрямки природничих спеціальностей із мистецтвом. Це абревіатура зі слів Science (наука), Technology (технології), Engineering (інженерія), Art (мистецтво) та Mathematics (математика). Вона спрямована на отримання актуальних знань, що стануть у пригоді  для будь-якої професії.

Який життєвий шлях ви би не обрали, для найефективнішої реалізації себе в професії 21 століття необхідні знання технічних дисциплін. Сучасному художнику чи музиканту варто як мінімум орієнтуватися в складних програмах-редакторах, а найкращі спеціалісти використовують математичні/наукові моделі для своїх творів. Одночасно, "сухим" технарям не зайве набути навичок креативності, завдяки яким простіше донести думку до широкої аудиторії.

Концепцію першими впровадили у 2002 році в Сінгапурі. Ця країна поставила собі за мету перетворитися зі споживача "мізків" на експортера. Згодом державні STEAM-програми запровадили в себе країни, економіки яких входять до числа найбільших у світі: Австралія, Китай, Великобританія, Ізраїль, Південна Корея, США. Результати можна оцінювати через десятиліття — поглянувши на кількість технічних спеціалістів та інноваційних підприємств за адресами реєстрації.

Сінгапур

Освітній хаб DJI

Компанія DJI долучилася до концепції STEAM у 2013 році, організувавши літній табір  RoboMaster для 24 студентів спеціальності "Технології комп'ютерного бачення" у китайських університетах. Наступного року кількість учасників зросла до 100, а в 2015-му — до 3 тис.

Весела літня розвага переросла в командну спортивну дисципліну, де треба перемогти в поєдинках роботів. Колективам потрібні вміння з конструювання роботів, розуміння рольових моделей та командної взаємодії, а також навички програмування й передбачення складнощів. Зараз у проєкті RoboMaster бере участь понад 20 тис. студентів університетів з усього світу.

 

DJI Education

2019-го освітній хаб DJI вийшов за межі Китаю та регіонів, де розмовляють китайською (Макао, Гонконг), та почав співпрацювати з провідними світовими університетами в межах програми DJI Education. Найяскравіший приклад — колаборація з Університетом Нового Південного Уельсу (UNSW) в австралійському Сіднеї. За допомогою дронів DJI науковці зуміли порахувати чисельність популяції коал в Австралії після посухи, лісових пожеж та наслідків людської діяльності.

DJI Education співпрацює з місцевими партнерами по світу, ставлячи за мету адаптувати продукт під потреби кожного регіону. Щодень покращується апаратне та програмне забезпечення, створюються нові SDK-комплекти для змагань, а також розробляються навчальні матеріали для студентів. Їм необхідно навчитися розв’язувати конкретні проблеми за допомогою програмування, логіки та командної роботи.

"RoboMaster EP Core, S1, TT та Tello EDU — прекрасні інструменти для здобуття перших навичок програмування та знань із робототехніки, так само — це спосіб підняти знання на вищий рівень і набути досвіду розв’язання конкретних проблем у команді та самотужки, отримати шанс на краще майбутнє. DJI та QUADRO.ua підтримують STEAM-освіту в Україні й допомагають учням рухатися у правильному напрямі"

— Тарас Трояк, співзасновник компанії QUADRO.ua, офіційного українського дистриб’ютора DJI Education.

Освітня платформа DJI RoboMaster

DJI Education створила спеціальну освітню платформу для викладачів та студентів, покликану допомогти з розробкою навчальних планів та освоєнням базових понять у програмуванні та робототехніці.

Вже зараз доступні шість великих курсів англійською мовою. Програма стартує з базових понять:  як-от визначення "робота" (термін чеського письменника-фантаста Карела Чапека) та трьох законів робототехніки, вперше сформульованих Айзеком Азімовим. Учень має змогу отримати базис у програмуванні та написати перший код. Із кожним новим курсом рівень ерудиції поглиблюватиметься.

Мета DJI Education — стимулювати інтерес студентів до інженерії та розвинути пристрасть до досліджень нового і поки невідомого. Слайди лекцій і плани уроків відповідають найпопулярнішим освітнім стандартам. Вони прості у виконанні та дають змогу плавно засвоювати знання, незалежно від віку та досвіду.

DJI Robotics Simulator

Користувач платформи має змогу отримати практичні навички ще до моменту покупки свого першого освітнього продукту DJI завдяки симулятору DJI Robotics Simulator.

Він пропонує віртуальне налагодження роботехнічних програм у великій кількості сценаріїв, які можна виконувати в тривимірному оточенні. Відпрацювати головні моменти та без проблем перейти до реальних роботизованих машин та коптерів. 

 

Освітні продукти DJI

Tello EDU

Першим продуктом у сфері освітньої робототехніки став мініатюрний коптер RYZE Tello EDU (скоро почне продаватися його наступник DJI Robomaster TT). Він дає змогу студентам та школярам здобути базові навички керування безпілотним літальним  пристроєм за допомогою простих команд у смартфонному застосунку та перейти до розуміння принципів штучного інтелекту і повноцінного програмування на мовах Scratch, Python та Swift.

 

Коптер має забезпечувати до 13 хвилин польоту на одному заряді акумулятора та вміє передавати дані з роздільною здатністю 720р на відстань до 100 метрів. Інформація з датчиків обробляється за допомогою 14-ядерного процесора Intel, а відстежується процес із використанням 5-Мп камери, оснащеної системою стабілізації зображень.

Студенти мають можливість запрограмувати рух цілого рою коптерів кількома рядками коду. Tello здатен виконувати групові фігури вищого пілотажу, сальто та інші акробатичні рухи. Решта обмежена лише фантазією. Завдяки пластинам із різнокольоровими маркерами користувач отримує практично безмежний набір місій або може використовувати підготовлені сценарії.

 

RoboMaster

Навчальні роботи DJI RoboMaster EP Core та DJI RoboMaster S1 уміють об’єднувати цифровий світ зі справжнім у доповненій реальності. Їх можна програмувати за допомогою мов Scratch і Python та застосовувати знання з фізики, математики й штучного інтелекту для досягнення найвищих цілей. 

Навчальний робот DJI RoboMaster S1 — натхненний щорічним конкурсом роботів RoboMaster від DJI — оснащується лазерним бластером, що робить його готовим для боїв роботів прямо з магазину.

DJI RoboMaster EP Core оснастили роботизованою міцною рукою, а спеціальний затискач здатний перетворити EP Core на потужного робота з багатьма функціями. Учні навчаться виконувати завдання з переміщення вантажів, навіть коли робот знаходиться не в полі зору.

 

Одна з головних особливостей робота — неймовірні колеса, що можуть рухатися навіть убік. Це реверанс космічним технологіям.

RoboMaster від DJI пропонує:

  • 46 програмованих компонентів
  • 6 програмованих модулів ШІ
  • Програмування Scratch і Python
  • HD-відео від першої особи (FPV) з малою затримкою
  • Інтелектуальну сенсорну броню
  • Бойові режими.

Щоб долучитися та придбати продукти лінійок RoboMaster та Tello — звертайтеся до QUADRO.ua, офіційного представника, дистриб’ютора DJI та інтегратора DJI Education в Україні.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.
DJI

Комментарі

Останні новини