RU

Основні особливості сучасного контролю доступу p

01.09.2020, 12:00
Основні особливості сучасного контролю доступу - Фото

На правах спонсорства

Ні для кого не секрет, що контроль доступу є ключовим інструментом особливої ​​безпеки суб'єкта. Саме тому сьогодні основний акцент робиться на сучасних технологіях, які забезпечують ефективний захист важливої ​​інформації. Дуже швидко і динамічно розвиваються в цій сфері біометричні системи.

Яку роль відіграють ці технології і що в них особливого, ми обговоримо в цій статті.

Біометричні технології в системі контролю доступу

Відразу потрібно зазначити, що сучасний біометричний захист полягає в верифікації та ідентифікації особистості за допомогою спеціальних (незмінних) особливостей людини. На сьогоднішній день розробники зуміли використати їх для зчитування і розпізнавання тієї чи іншої особистості.

Уже зараз ми можемо спостерігати подібні технології в повсякденному житті, адже для певної розблокування або підтвердження часто використовуються наступні анатомічні та фізіологічні ознаки людини:

  • відбитки пальців;
  • геометрія долоні;
  • сітківка, а також райдужна оболонка очей;
  • температура тіла;
  • почерк.

Вищеперелічений список не є вичерпним, оскільки з кожним роком вчені знаходять все більше способів ідентифікації. Як показує практика, контроль доступу вже настільки розвинений, що ідентифікація може проводитися навіть за формою вуха, голосу і ході.

Виходячи з цього, потрібно визнати, що біометрична система - це практичне рішення багатьох проблем і захист від ризиків. Звичайно, не всі можуть погодитися з тим, що цей метод найбільш практичний. Однак, на думку багатьох експертів і підсумками досліджень кількох років, «біометріка» все ж є найактуальнішою на сьогоднішній день.

Використовуючи її, ви рятуєтеся від багатьох неприємних ситуацій, наприклад, втрати майна і шахрайських операцій.

Не можна також не сказати про економічність біометричних технологій. Тепер ті суб'єкти, які перейшли на цю систему контролю, звільняються від закупівлі, реєстрації та заміни фізичних ключів.

Найбільш застосовувані біометричні системи контролю

З моменту появи біометричних технологій найпопулярнішим ідентифікаційним розпізнаванням були відбитки пальців. Однак у зв'язку з останніми подіями в світі, які глобально торкнулися усіх сфер діяльності, розробники почали впроваджувати безконтактну верифікацію. Потрібно визнати, таке рішення є не менш ефективним і безпечним для захисту даних клієнтів.

Отже, сьогодні все частіше можна зустріти аутентифікацію шляхом FaceID (розблокування по обличчю) і сітківки очей. Причому перший метод все ж найбільш популярний за рахунок своєї універсальності і практичності.

Експерти компанії Укрспецмонтаж 1 за адресою, які займаються установкою СКУД (контроль доступу) вже більше 20 років вважають, що метод ідентифікації по геометрії особи буде найбільш вживаним ще як мінімум п'ять років. Та й взагалі біометричні системи контролю можуть розвиватися досить тривалий час, адже вони сприяють ефективній безпеки кожного суб'єкта.

 

 

 

 

 

 

 

 

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини