Омега 3: користь і шкода. Як обрати та приймати риб'ячий жир

На правах спонсорства
Омега 3 або риб'ячий жир - одна з найпопулярніших біологічно активних харчових добавок, група поліненасичених жирних кислот (ПНЖК), які відносяться до корисних жирів. Вони необхідні для підтримки в організмі оптимального жирового (ліпідного) балансу, зниження концентрації в крові і тканинах шкідливих жирів, більш ефективного розщеплення холестерину і спалювання жирових відкладень.
Омега 3: що це
Омега-3 кислоти поряд з білками є важливим компонентом клітинних мембран, необхідні для повноцінного росту та розвитку, функціонування багатьох систем. Особливо важливі 3 жирних кислоти, дефіцит яких небезпечний для здоров'я людини. це:
- ЕПК (ейкозапентаєнова);
- ДГК (докозагексаєнова).
- АЛК (альфа-лінолева).
Ці жирні кислоти незамінні, тобто в людському організмі не виробляються, а надходять до нього:
- з продуктами харчування;
- в складі харчових добавок.
Якщо щоденний раціон включає достатню кількість продуктів, багатих Омега 3, необхідність в додатковому прийомі добавок відсутня. На практиці продукти харчування можуть покрити лише потребу в АЛК, але ДГК і ЕПК з їжею надходять в організм в недостатніх кількостях. Щоб уникнути наслідків їх дефіциту рекомендується приймати риб'ячий жир в капсулах.
Як обрати Омегу 3 (риб'ячий жир)

Перед тим, як зробити покупку, потрібно розібратися, чим відрізняються Омега-3, як обрати добавку. Як правило, основними інгредієнтами таких добавок є ЕПК і ДПГ. Потрібно порівняти їх сумарний вміст з загальною вагою капсули. Користь Омега 3, в яких частка цих найважливіших ПНЖК становить менше 30%, сумнівна. Менша концентрація ЕПК + ДПГ допустима, якщо добавка містить й інші омега-кислоти, в тому числі АЛК, омега-6, омега-9. Зазвичай, це комбіновані добавки з риб'ячого жиру і лляної олії. Оптимальне співвідношення ЕПК і ДПГ в капсулах для дорослих 2:1 або 3:2, для дітей потрібні добавки, в яких докозагексаєнової кислоти вдвічі більше, ніж ейкозапентаєнової.
Англійська назва добавки може вказувати на походження жиру. Fish oil - жир з м'яса риб, а Liver oil - з печінки, Krill - масло криля (креветки).
Ще кілька порад покупцям Омега 3 як обрати якісний продукт:
- добре, якщо в описі є інформація про ступінь, технології очищення. Найбільш прогресивний метод - молекулярна дистиляція;
- капсули можуть бути м'якими і твердими, перші простіше ковтати. Краще, якщо оболонка кишковорозчинна, такі капсули не створюють неприємного присмаку;
- потрібно купувати тільки сертифіковану продукцію відомих брендів;
- звертайте увагу на термін придатності, шкода Омега 3 при вживанні простроченої продукції очевидна.
Якісні Омега 3 купити можна в аптеках, магазинах спортивного харчування.
Користь і шкода Омега 3 для організму
Лікарі рекомендують приймати Омега-3 при захворюваннях ЦНС, суглобів, синдромі хронічної втоми, дерматологічних проблемах, для прискорення реабілітації після інфаркту, інсульту, переломів, а також профілактики цих станів. Користь Омега 3 різнобічна:
- підвищують еластичність судин, знижують ризик розвитку атеросклерозу;
- забезпечують повноцінне функціонування головного мозку та ЦНС;
- зміцнюють суглоби;
- покращують стан шкіри;
- стабілізують психоемоційний стан;
- мають протизапальний ефект, підвищують витривалість, опірність інфекціям;
- сприятливо впливають на репродуктивну сферу.
Шкода Омега 3 в основному відзначається при передозуванні, індивідуальній непереносимості, прийомі добавок сумнівного походження. При ряді захворювань (жовчо-і сечокам'яна хвороба, туберкульоз, дисфункції щитовидної залози, підвищена кровоточивість) добавка протипоказана.
У яких продуктах міститься Омега 3

Рекордсменом за змістом ЕПК і ДПГ є жирна морська риба, особливо виловлена в північних водах - атлантичний лосось, оселедець, сардини, райдужна форель, палтус, тунець. Багаті ними і морепродукти - криль, устриці, краби, гребінці. АЛК міститься в насінні льону, чіа, у багатьох рослинних оліях - лляній, рапсовій, оливковій, гірчичній.
Але рибу зазвичай термічно обробляють, при чому значна частина цінних жирних кислот руйнується. А в магазинах в основному продається риба з рибних ферм, менш цінна. Тому наш раціон повністю не покриває потребу в жирних кислотах і його необхідно доповнювати омега-кислотами в капсулах.
Як приймати риб'ячий жир в капсулах
Капсули Омега 3 рекомендується приймати під час їжі. Дозування залежить від концентрації діючих речовин, разова порція зазвичай становить 1-2 капсули, а приймати їх слід 3 рази на день.
Риб'ячий жир - необхідна харчова добавка
Риб'ячий жир в капсулах - джерело важливих для організму Омега-3 кислот, регулярний прийом цієї добавки дозволяє компенсувати їх дефіцит в раціоні. Але не всі добавки однаково корисні, недобросовісні виробники випускають «пустишки» з мінімальним вмістом діючих речовин, добавки з погано очищеної або окисленої сировини, які небезпечні для здоров'я. Чимало на ринку і підробок популярних брендів. Тому купувати даний БАД потрібно у перевірених постачальників. У колах людей, що піклуються про своє здоров'я, рекомендують магазин Belok.ua. У ньому представлена продукція відомих брендів, якість якої підтверджено сертифікатами, а менеджери допоможуть з вибором добавки, яка підійде саме вам.
Комментарі