RU

Ну який же бутерброд без ковбаси? p

24.07.2020, 16:15
Ну який же бутерброд без ковбаси? - Фото

На правах спонсорства

Всі ми любимо лікарську ковбасу! Хтось любить бутерброди з нею, хтось кладе в окрошку і олів'є - все залежить від особистих переваг. Одне ясно точно - смак лікарської ковбаси відомий майже кожному, хто не проти смачно поїсти.

Ще в 1930 році почали виготовляти лікарську ковбасу, і наступні варені ковбаси. Центр експертизи "Тест" вирішив провести оцінку якості ковбас, представлених на вітчизняному ринку.

У тестуванні взяли участь шість торгових марок лікарських ковбас:

● "Укрпромпостач"
● "Тульчин"
● "Фарро"
● "Алан"
● "Ятрань"
● "Ferax" 

Технологія

Процес виробництва варених ковбас майже завжди ідентичний один одному, проте, склад може мати відчутні відмінності. М'ясо подрібнюють на м’ясорубках, отриману масу солять і маринують м'ясо (а також додають необхідні компоненти: нітрити, цукор) повторно подрібнюють м'ясо і додають спеції, наповнюють оболонки фаршем і перев'язують їх шпагатом, відправляють на термічну обробку. 

Маркування та упаковка

Маркування та упаковка досліджуваних зразків були належної якості. Завдяки тому, що вся ковбаса була запакована під вакуумом, її термін придатності становить від 15-20 днів. 

Лабораторні випробування

● Основним аспектом якості лікарської ковбаси є її безпека для споживача, і відповідність стандартам. Лабораторія провела аналіз всіх зразків на наявність сої і крохмалю. Варто нагадати, що склад лікарської ковбаси на 95% складається з м'яса. Також в продукті допустима присутність яєчних компонентів, сухого молока і меланжу. Ковбаси торгових марок "Тульчин", "Ятрань", "Алан", "Укрпромпостач" благополучно пройшли випробування. Їх склад відповідав заявленому на упаковці. А ось в ковбасах торгових марок "Фаро" і "Ferax" виявлені компоненти, які не входять до складу (соя і крохмаль відповідно). Їх наявність в продукції є грубим порушенням ДСТУ, тому ці виробники отримали бал нижче інших.

Були проведені фізико-хімічні випробування, в результаті яких, всі зразки отримали високий бал.

Також були проведені мікробіологічні дослідження, які показали, що ні в жодній із ковбас немає патогенних мікроорганізмів. 

Органолептична оцінка

Потрібно визнати, що серед усіх представлених зразків, поганий на смак ковбаси ми не виявили. Саме цей етап перевірки виявився найбільш приємним і ласим. Якісна лікарська ковбаса повинна бути однорідною в розрізі, без сторонніх включень. Колір ковбаси коливається від світло-рожевого до насичено рожевого. Запах властивий прянощів, що додаються в продукт. Всі зразки повністю відповідали вищезгаданим параметрам, стороннього запаху або присмаку виявлено не було. Вкусно - не завжди якісно. Довіряй але перевіряй.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини